loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Barkod Ürünleri

Barkod Ürünleri Fiyatları ve Modelleri

Barkod Ürünleri Fiyatı ve Modelleri

Barkodlar Nedir Ne İşe Yarar?
Barkod ürünleri, ürünleri 8-13 haneli kodla tanımlayan bir sistemdir. GTIN (Global Ticari Ürün Numarası” olarak da bilinen her model marka ürüne ait dünya geleninde aynı kodla tanımlamada yapan bir tanımlama sistemidir. Barkodlar ürünlere tanımlanarak veri tabanlarında depolanır ve barkod okuyucular vasıtası ile oluşturulan barkodlar okunur ve barkod koduyla eşleşen ürünler kolayca bulunur ve borkad yazıcıları ile ürün bilgisi yazıcıdan çıkartılır. 

Barkod Sistemleri Nerelerde Kullanılır?
Barkod sistemleri günümüzde Giyim mağazalarından tutunda eczaneler, marketler ve bakkallar gibi bir perakende satış yapan bir çok sektörde barkod cihazları kullanılmaktadır. Barkod sistemleri aynı zamanda depolama ve sevkiyat süreçlerinde de ürünün hızlı bir şekilde bulunmasına yardımcı olduğu için ürün ve stok durumu kontrollerinde de kullanılmaktadır. Otoyol ve Parklar, Fatura Ödemeleri, Hastane ve sağlık ocağı gibi alanlarda da barkod otomasyonları kolay tanımlaması sebebiyle bu alanlarda da kullanılmaktadır.


Barkod Nasıl Oluşturulur ve Kullanılır?
Barkodlar kullanıldığınız barkod programlarından otomatik oluşturulur aynı zamanda istediğiniz ürününüze istediğiniz barkod numarasını tanımlayabilirsiniz. GTIN Kodları ise buna dahil değil, GTIN Türkiye GS1 standartlarında tanımlanmıştır, size ait bir ürüne GTIN Kodu almak için TOBB a başvurarak almalısın. Alınanan veya oluşturulan barkod kodları ürünün adı fiyatı özellikleri gibi bilgileri ile kullandığınız Barkod programına veya muhasebe programına tanımlanmalı, tanımlanan bu kod barkod yazıcı cihazları ile çıkartılarak ürünlerin üzerine yapıştırılır. Daha sonra Barkod Okuyucu cihazlar vasıtası ile okutulan ürünün fiyat, renk vb özelliklerine barkod sisteminizde görerek ürün için işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.
 

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp