loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Kvm Switch / Extender

Kvm Switch / Extender Fiyatları ve Modelleri

Kvm Switch / Extender Fiyatı ve Modelleri

Birkaç bilgisayar çalıştırıyorsanız fare, klavye ve monitör diziniz hızla kontrolden çıkabilir. KVM anahtarları, nispeten basit donanım veya yazılım kullanarak çevre birimlerinizin sayısını en aza indirebilir.

KVM Switch Nedir ve Nasıl Çalışır?
Basit bir ifadeyle, bir KVM anahtarı aynı klavyeyi , monitörü ve fareyi kullanırken farklı bilgisayar kaynakları (veya bilgisayar kasaları) arasında geçiş yapmanızı sağlar ; aslında KVM'nin anlamı budur: Klavye, Video, Fare. Bu, birlikte çalışmanız gereken birkaç PC'niz varsa, her bir PC için ayrı monitör, klavye ve fare satın almanız gerekmediği anlamına gelir. Bunun yerine, her birinden bir tane satın alırsınız ve PC'den PC'ye geçmek için anahtarı kullanırsınız.

Bununla birlikte, KVM terimi biraz yanıltıcıdır ve orijinal KVM anahtarları yalnızca bu üçünü yönetirken, modern anahtarlar ses ve USB bağlantı noktaları gibi şeyler de dahil olmak üzere genellikle daha fazlasını işleyecektir. Bu Gana 3 bağlantı noktalı HDMI anahtarı gibi tek bir giriş arasında geçiş yapan KVM anahtarları bile vardır , ancak bunlar genellikle ses anahtarı veya klavye anahtarı gibi işledikleri verilerle anılır.

Peki tam olarak nasıl çalışıyorlar? Eh, eski günlerde tak ve çalıştır teknolojisi yoktu, bu yüzden ne zaman bir klavye veya fare değiştirmek isteseniz, CPU'nun herhangi bir çevre birimini algılayabilmesi için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekirdi. Artık durum böyle olmasa da, KVM anahtarları, CPU'yu bir bağlantı olduğunu düşünmesi için kandırarak benzer bir şey yapmaya devam eder, böylece geçiş yaptığınızda sorunsuz çalışır.

Bunu nasıl yaptığı biraz karmaşıktır, ancak temel olarak bilgisayar için çevre birimlerini taklit eder ve sürekli olarak "sahte" bir sinyal sağlar. Geçiş yaptığınızda, KVM anahtarı taklit edilen sinyali gerçek çevre biriminizin sinyaliyle değiştirerek yumuşak ve fark edilmeyen bir geçiş sağlar.

DEVAMINI OKU