loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Hdmi-Dvi Kablo

Hdmi-Dvi Kablo Fiyatları ve Modelleri

Hdmi-Dvi Kablo Fiyatı ve Modelleri

Hdmi ve Dvi Kablo türleri görüntü aktarımı için kullanılan kablo türleridir, Bilgisayar Monitörleri, Televizyonlar, DVR Cihazları, Oyun Konsolları gibi görüntü içeren bütün cihazlar bu iki kablo türünden birini kesinlikle tercih etmektedir. HDMI kabloları, dijital görsel arabirim (DVI) kablolarıyla aynı teknolojiyi kullanır. DVI, yıllardır PC ortamında dijital bağlantı standardı olmuştur. HDMI basitçe DVI'yı alır ve hepsi daha küçük bir konektörde bir ses bileşeni, farklı bir renk alanı desteği ve birkaç başka bileşen ekleyerek görüntü aktarılmasını sağlar. Bu iki kablo türünden birinin fiyatına baktınız ve satın almak istiyorsanız önce bu bilgileri okumalısınız.

DVI Kablolar

Dijital görsel arabirim (DVI) kabloları, LCD monitörler, plazma TV'ler ve projektörler gibi görüntüleme aygıtlarına yüksek kaliteli çıktılar sağlamak için kullanılır. DVI, video grafik dizisinden (VGA) daha hızlıdır ve sinyal için yalnızca bir kablonun kullanıldığı çok telli bir kablo kullanır. Ürünleri tedarik ederken, kablo tipi ve konektör tipi dikkate alınması gereken en önemli ürün özellikleridir.

İki tür DVI kablosu vardır: tek bağlantılı ve çift bağlantılı. Maksimum çözünürlük ve kullanılan pin sayısı bakımından farklılık gösterirler. Hem tek bağlantılı hem de çift bağlantılı kablolar, RGB verileri için üç kanala ve maksimum 165 MHz bant genişliğine sahiptir.

Tek bağlantılı DVI kabloları, 60 Hz'de 1920 x 1080'e kadar çözünürlükleri destekler. Mevcut 24 pimden yalnızca 12'sini kullanırlar ve çift bağlantılı kablolardan 8 daha az pime sahiptirler.

Çift bağlantılı DVI kabloları, 60 Hz'de 2048 x 1536'ya kadar çözünürlükleri destekler. 24 pinin hepsini kullanırlar.

HDMI Kablolar

HDMI kabloları, oyun konsolları gibi eğlence cihazlarımızı ve bilgisayarları,  televizyon ve monitörler olarak birbirine bağlayan en yaygın kablolardır. HDMI, Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü anlamına gelir ve işlev tam da adıdır. Yüksek tanımlı (HD) video ve sesi işleyebilen bir multimedya arabirimidir. Temelde tüm ses ve video teknolojisi, sinyal göndermek için HDMI kullanır ve bu uzun zamandır böyle olmuştur. HDMI kabloları 2003'ten beri kullanılmaktadır ve cihazları görüntüleme ve ses cihazlarına bağlama söz konusu olduğunda büyük ölçüde VGA, RGB ve Scart gibi eski kabloların yerini almıştır. HDMI Kaboların yüksek kalitede görüntü aktarmasının yanında en büyük özelliklerinden biri ses aktarımınıda sağlamasıdır. Standart kablo konektörleri1 9 pimden oluşur. Üst düzey HDMI kabloları pimleri ve dış kapağı 24 ayar altınla kaplar. Altın, korozyona inanılmaz derecede iyi direnç gösterir ve kaliteli sinyal gönderilmesini sağlar.

HDMI ve DVI Arasındaki Fark Nedir?

HDMI, hem ses hem de video sinyallerini iletebilen Yüksek Çözünürlüklü Ortam Arayüzüdür. DVI, video sinyalini ileten ancak sesi iletmeyen Dijital Görsel Arayüzdür. Sesli video desteğine ek olarak, HDMI ve DVI kablolarının başka bazı farklılıkları da vardır. DVI kabloları varsayılan olarak HDCP şifrelemesini desteklemez, bu nedenle tam HD içeriği oynatma olasılıkları düşüktür.

Görüntü kalitesi, HDMI ve DVI kablolarını ayıran bir diğer hayati parametredir. Tek bağlantılı bir DVI, 60 Hz'de maksimum çözünürlük 1920*1200 olan video sinyallerini iletir. Çift bağlantılı HDMI kablosunun desteklediği maksimum  çözünürlük 60 Hz'de 2560*1600'dür. HDMI 2.0 sürümü, 60 Hz'de 4k çözünürlüğü desteklerken, eski sürümler 24 Hz ile sınırlıydı.

Ultra yüksek hızlı HDMI gibi en yeni HDMI sürümleri, 120 Hz'de 10K'ya kadar çözünürlüğü destekleyebilir. HDMI ayrıca, onu DVI'ya göre popüler bir seçim haline getiren HDR'yi de destekler.

Yenileme hızı, ekrandaki görselin düzgünlüğünü ölçmek için kullanılan bir parametredir. Bir ekranın saniyedeki kare sayısını destekleme yeteneğidir. Başlangıçta, DVI kablosunun yenileme hızı HDMI'dan daha iyiydi, ancak şimdi ikincisi yetişti. Hem HDMI hem de DVI kabloları 1080P'de 144 Hz çıkış verebilir. HDMI, ileri teknolojiyi desteklediği için DVI'dan önde sayılabilir.

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp