loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Para Çekmecesi

Para Çekmecesi Fiyatları ve Modelleri

Para Çekmecesi Fiyatı ve Modelleri

Para Çekmecesi, Küçük işletmelerin %70'i hala nakit kabul ediyor. Her yıl daha fazla ödeme seçeneği mevcut olsa da, işletmeler için nakit hala en iyi ödeme seçeneğidir.
%70'ten biriyseniz, verimli bir şekilde çalışmak için bir POS nakit çekmecesine ihtiyacınız olacak. Güvenli, üretken ve düzenli kalmanın bir yoludur.

POS Para Çekmecesi Nedir?
Yazar kasaların altında para çekmecesi adı verilen bir çekmece bulunur. En çok bir pos sistemiyle birleştirildiğinde faydalıdırlar.
Kasa olarak da adlandırılan çekmece, ancak kasadan gelen talimatla açılabilir.
Bazı çekmeceler sisteme bağlı olarak özel bir anahtar veya şifre ile de açılabilmektedir.
Sabit kalan bir bileşen, bir POS nakit çekmecesi içinde nakit para bulunan metal bir kutudur. Tasarım evrenseldir, ancak boyutlar değişebilir.
Para çekmecesinde banknotlar ve madeni paralar için ayrı bölmeler bulunur. Bu kolay sayma içindir. Ayrıca daha büyük faturalar ve çekler gibi şeyler için altında gizli bir alan vardır.
Para Çekmecesi, güvenli bir şekilde sayım için bir yere götürülebilmesi için veya yazarkasanın altına eklenmek üzere yapılmıştır.

POS Para Çekmeceleri Nasıl Çalışır?
Bir POS nakit çekmecesi, yaylı bir mandalla sabitlenir. Bir işlem tamamlandığında, kasa mandalı serbest bırakmak ve çekmeceyi açmak için bir sinyal gönderir ve para çekmecesi açılır.
Bazı para çekmeceleri, kasa üzerindeki “NS” butonu ile açılır. Bu, "satış yok" anlamına gelir ve hiçbir işlem yapılmadığında bir makbuz yazdırmak için de kullanılabilir.
Para çekmecesi sağlam bir yapıya sahiptir (tipik olarak güçlendirilmiş metal). POS ve para çekmecesi donanımının ayrılmaz bir parçası olabilir veya tamamen ayrı işlev görebilir.
Bu yapıdaki POS nakit çekmecelerinin altında genellikle manuel serbest bırakma mandalıda bulunur. Bu, elektrik kesintisi durumunda; para çekmecesi mandal sayesinde açılabilir.
Daha gelişmiş POS yazar kasa çekmeceleri tipik olarak manuel serbest bırakma üzerinde bir silindir kilide sahiptir. Bu, genellikle bir mal sahibi veya yönetici tarafından tutulan kasayı açmak için bir anahtar gerektirir.

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp