loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Kartuş

Kartuş Fiyatları ve Modelleri

Kartuş Fiyatı ve Modelleri

En yaygın masaüstü yazıcılar, mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcılardır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar (genellikle) sıvı mürekkeple doldurulmuş kartuşları kullanır ve lazer yazıcılar, toz tonerle doldurulmuş kartuşları kullanır. Bu kartuşların ne kadar süre dayanacağı, yazıcınızın modeli, hangi kartuşları satın aldığınız, ne kadar baskı yaptığınız ve yazıcınızı ne sıklıkta kullandığınız veya kapattığınız gibi sayısız faktöre bağlıdır.

Ancak yazıcılar, boş sayfaları daha önce olmayan metin ve resimlerle doldurmamıza da izin veriyor ve cihazların arkasındaki teknoloji - ve püskürttükleri mürekkep - oldukça etkileyici. Son birkaç on yılda çok yol kat ettiler. Ancak yazıcılar, boş sayfaları daha önce olmayan metin ve resimlerle doldurmamıza da izin veriyor ve cihazların arkasındaki teknoloji - ve püskürttükleri mürekkep - oldukça etkileyici. Son birkaç on yılda çok yol kat ettiler.


Kartuşlar Nasıl Çalışır?
Yazıcı mürekkep kartuşları yalnızca mürekkep kapları değildir. Ayrıca mürekkebi depolama, taşıma ve dağıtmalarını sağlayan özel mekanizmalara sahiptirler. Ek olarak, mürekkep püskürtmeli yazıcılar, öncekilerden farklı olarak, mürekkebi bir valften geçirmek için basınç kullanır. Yazıcı mürekkep kartuşları yalnızca mürekkep kapları değildir. Ayrıca mürekkebi depolama, taşıma ve dağıtmalarını sağlayan özel mekanizmalara sahiptirler. Ek olarak, mürekkep püskürtmeli yazıcılar, öncekilerden farklı olarak, mürekkebi bir valften geçirmek için basınç kullanır.

Yazıcıya verilen komutla çıkıt işlemi başlatıldığında kartuştan yalnızca bir damla mürekkep istenildiği anlamına gelir. İstenilen bu bir damla Kartuş üzerinde bulunan Mikroişlemci aracılığa ile ısıtılarak verilir. Bu mürekkep püskürtmeli baskı yönteminde, sıvı mürekkebi ısıtmak ve mürekkep buharı kabarcığı haline getirmek mikroişlemci ısıyı uygular. Mikroişlemci, mürekkep buharı kabarcığını küçültmek veya büyütmek için ısıtıcının sıcaklığını kontrol eder.

Mürekkep buharı kabarcığı belli bir boyuta ulaştığında patlar. Bu, mürekkep damlacıklarını püskürtme ucundan kağıda püskürtülerek yazma işlemi başlamaktadır.
 

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp