loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Web Kamera

Web Kamera Fiyatları ve Modelleri

Web Kamera Fiyatı ve Modelleri

Web kamerası, Kişisel bir bilgisayara bağlanabilen ve canlı videoyu gerçek zamanlı olarak iletmek için kullanılabilen bir dijital kameraya web kamerası denir. Web kameraları, çoğu zaman çevrimiçi toplantılar, konferanslar ve çevrimiçi eğitim için kullanılır. Bütün Web Camlar özellik olarak birbirine benzese de aralarında çok büyük görüntü kalitesi farkları vardır. Web Kamerasını kullanan bir kitlede yayıncılardır, yayıncıların tercih ettiği kameralar görüntü kalitesi üst seviye olan kameralardır, gelişen teknoloji ile mikrofonlu modelleri de tercih edilmektedir. USB ve kablosuz web kameraları, herhangi bir bilgisayarda gerekli yazılımın yüklü olduğu harici cihazlardır. Bilgisayar ekranınızın üst kısmına takmak önemsiz olduğunda, konumlandırma açısından daha çok yönlüdürler.

Web kameraları, dizüstü bilgisayarınıza, lapdop veya tabletinizdeki tümleşik kameralarınıza entegre edebileceğiniz temel cihazlardır. Masaüstüne monte bağımsız cihazlar olabilirler. Ancak, bazı bilgisayarlarda görüntüler ve dokunsal kontrol düğmeleri için dahili depolama alanı bulunmaz.

Bir Web Kamerası Nasıl Çalışır?
Web kamerası, canlı videoyu (oldukları gibi) iletmek için bir bilgisayara bağlı küçük bir kameradır. Görüntü algılayan bir mikroçipe gömülü çok küçük ışık detektörlerinden oluşan küçük bir ızgara kullanarak ön taraftaki küçük bir mercek aracılığıyla ışığı toplar. Görüntü sensörü ve elektronik aksam, kameranın önündeki görüntüyü saliseler içinde bilgisayarın yorumlayabileceği dijital (sıfırlar ve birler dizisine) bir biçime dönüştürür. Bilgisayar bu verileri okuyup işleyerek görüntüyü oluşturur.

Bir dijital fotoğraf makinesinden farklı olarak, bir web kamerası, görüntüleri bir bilgisayara kaydetmek ve göndermek için olduğundan, yerleşik bir bellek yongası veya flash bellek kartı içermez. Kameraların arkadan çıkıntı yapan USB kablolarının olmasının nedeni budur. USB bağlantısı bilgisayardan kameraya güç sağlar. Web kamerasının görüntü sensörü tarafından elde edilen dijital verileri bilgisayara geri döndürür ve bilgisayar daha sonra bunları İnternet'e iletir. Bazı web kameraları kablosuz olarak çalışır ve bilgisayar bağlantısına ihtiyaç duymaz, ancak görüntülerini İnternet yönlendiricinize aktarmak için Wi-Fi kullanır. Ev ağınızdaki diğer cihazlara veya İnternet'e her yerden erişebilmelerini sağlar.

Web Kamerasında Satın Alırken Nelere Bakmalıyım?
Birçok özellik bir web kamerasının performansını tanımlar. Bunun yanında taikkiyi web kamera fiyatı bu özelliklere göre belirlerinir. İyi bir web kamerasının ne olduğunu bildiğinizden emin olmak için gerçek teknik özelliklere bakmalı ve bazı genel kurallara, ipuçlarına çözmelisiniz.

Çözünürlük: Bazı kişiler, genellikle kameranın veya web kamerasının çözünürlüğünden dolayı video konferanslar ve konuşmalar sırasında önemli ölçüde daha az keskin görünür. Web kamerasının çözünürlüğünü piksel cinsinden ölçüyoruz. Günümüzde çoğu video HD'dir ve video çözünürlüğü 1920 x 1080'dir. Görüntüler, yatay düzlemde daha uzun ve dikey düzlemde daha kısa boyutta olacak şekilde yatay yöndedir. 1920 piksel genişliğinde ve 1080 piksel yüksekliğinde olduğu anlamına gelir. Genellikle 1080p olarak adlandırılır.

Kare hızı: Web kamerasının kare hızı da önemli olabilir. Kare hızı, kameranın güncelleme hızıdır ve tipik olarak saniye başına kare, fps cinsinden ifade edilir. Esasen resmi güncelleme sayısıdır. Standart kare hızları 30 fps ve 60 fps'dir günümüde fps özellik her geçen gün artmaktadır. Kameradaki lens, görüntü kalitesinin çeşitli yönlerini belirlediği için önemlidir. Gerçek lens kalitesini değerlendirmek için parametreleri kullanamazsınız. Temel bileşenlerden biri diyaframdır. Diyafram, ışığı ne kadar yakalayacağını kontrol eder; bu, odadaki aydınlatma zayıf olduğunda çok önemlidir. Diyafram ne kadar büyük olursa, görüntü büyük olasılıkla o kadar iyi olur.

Görüş alanı: Web kamerasının görüş alanı, lens performansındaki bir diğer önemli faktördür. Standart bir sabit kameranın odak uzaklığı genellikle mevcuttur ve sensör boyutunu kullanarak görüş alanını hesaplayabilirsiniz. Web kameraları için tüm görüş alanını görüş açısı cinsinden derece cinsinden belirtebilirsiniz. 65° ila 90° arasındaki şekiller ünlüdür, ancak bazıları 120°'lik geniş bir açıyla mevcuttur!

Sabit veya değişken odak: Odak, bir web kamerası için başka bir önemli husustur. Bir web kamerası, bir fotoğraf makinesi, video kamera veya başka bir cihaz gibi odaklanmayı gerektirir. Birçok düşük maliyetli web kamerasının sabit odağı vardır, yani belirli bir mesafeyi varsayar ve buna odaklanırlar. Ayrıca, görüş alanı ne kadar geniş olursa odaklanma o kadar az önemlidir, bu nedenle uygun fiyatlı web kameralarının daha geniş bir açısı vardır.

Mikrofonlar: Genellikle olduğu gibi kameralı bir mikrofon eklemek doğaldır. İyi bir mikrofon şüphesiz herhangi bir video konferansın genel etkisini artıracaktır. Düşük maliyetli bir kameranın, kulağa teneke gibi gelen düşük kaliteli bir mikrofonu olması muhtemeldir. İş görüşmelerinde vb. tüketicileri etkilemenin yolu bu değildir.

Arayüz: Çoğu kamera bir USB arayüzü kullanır çünkü hemen hemen her bilgisayarda bir USB bağlantı noktası vardır, onu ona bağlayabilirsiniz. Lead'in doğru USB bağlantısına sahip olduğunu kontrol edin; aksi halde bir adaptör gerekebilir. Çoğu kamerada bir USB Type-A bağlantısı bulunur ve bir USB Type-2 genellikle yeterli veri hızı sağlar. Bilgisayarınızda C Tipi bağlantılara sahip bir USB 3 arabirimi varsa, bir adaptöre veya muhtemelen USB A Tipi konektörlere sahip bir USB hub'a ihtiyacınız olacaktır.

Montaj düzenlemeleri: Web kameraları kolaylıkla kurulabilir. Bir stil, ekranın üstüne güzel bir şekilde oturur. Neredeyse göz hizasında bir bakış açısı sağladığı için birçok toplantı için mükemmeldir. Bunun yerine, kullanıcının bilgisayara baktığını görebileceğiniz tipik dizüstü bilgisayar görünümü. Bu bakış açısı, bazen aramadaki diğer kişiler için biraz korkutucu olabilir. Göz çizgisi türü çok daha üstün bir görüş sağlar.
Video kodlama: Kullanılan tür, standart boyunca sıklıkla görülen bir belirtimdir. Genellikle bu H.264'tür. Hemen hemen tüm web kameraları bunu kullanır ve belirtilmemiş olsa bile, çoğu bilgisayar vb. ile uyumlu olduğundan büyük olasılıkla kullanılan kodlama yöntemi budur. 

Bir web kamerası satın alırken dikkat etmemiz gerek ipuclarını sizlere sıraladık. Web kameralarının fiyat olarak pahalı olması gerekmez, ancak kullanım alanınıza uygun iyi bir web kamerası satın almak, piyasadaki en ucuz web kamerasını almaktan daha fazlasını size sağlayacaktır. Kamera özelliklerini anlamak ve hangilerinin kriterleri karşıladığını belirlemek, çok fazla harcamadan uzun süre faydalı hizmet verecek bir web kamerasına sahip olmanızı, uygun fiyata satın almanızı sağlar.

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp