loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

All in One

All in One Fiyatları ve Modelleri

All in One Fiyatı ve Modelleri

All In One Pc, Hepsi bir arada bilgisayarlar, bir diğer deyişle Dokunmatik Masaüstü Bilgisayar özellikler ve işlevsellik açısından geleneksel masaüstü bilgisayar sistemleri gibidir. All In One Pc ile masaüstü bilgisayar arasındaki tek fark bileşenlerin sayısıdır. Masaüstü bilgisayarlar bilgisayar kasası ve ayrı bir monitörden oluşurken, hepsi bir arada aygıtlar ekranı ve bilgisayarı tek bir pakette birleştirir. Bu konsolidasyon, hepsi bir arada bilgisayar sistemine masaüstü bilgisayar sisteminden daha küçük bir profil verir.

Masaüstü Bilgisayarlar boyutu nedeniyle bilgisayar sistemleri üç temel bileşenden oluşuyordu: monitör, bilgisayar kasası ve giriş aygıtları. Fakat Dokunmatik Masaüstü Bilgisayarlar sadece bir monitör ve klavye-mause setinden oluşmaktadır.

Monitörlerin boyutları küçüldükçe ve bilgisayar pazarı birbirine uyumlu marka ve model ürün serileride yoğunlaştıkça, bilgisayar şirketleri hepsi bir arada tasarımlar oluşturmak için bilgisayar kasasını monitöre entegre etmeye başladı. Bu ilk hepsi bir arada bilgisayar sistemleri hâlâ büyüktü ve standart bir masaüstü kurulumundan daha pahalıydı.

Ekranlar ve mobil parçalar için LCD monitörlerin ortaya çıkmasıyla, küçülüp güçlenmesiyle, hepsi bir arada bilgisayar sisteminin boyutu önemli ölçüde azaldı. Artık bilgisayar bileşenleri, LCD panelin arkasına veya ekranın tabanına kolayca entegre edilebilir.

Başlangıç olarak, hepsi bir arada (AIO) bilgisayarların genellikle masaüstü bilgisayarlar olarak kabul edildiğini anlamak önemlidir. Ancak küle kasa ve mini kasa bilgisayarlar gibi diğer masaüstü bilgisayarlardan birkaç faktör açısından farklılık gösterirler; taşınabilirlik, satın alınabilirlik, tasarım ve performans bunlardan birkaçıdır. Ekranı Dokunmatik olması Masaüstü Bilgisayarlar arasında farklı bir seçenek olarak karışımıza çıkmaktadır.

Bir All In One Pc (AIO) bilgisayarı, bir masaüstü bileşeni olarak gerekli olan her şeye sahiptir. Yani, hepsi aynı cihazda bir işlemci, bellek, video kartı, monitör ve hoparlör alıyorsunuz. Dokunmatik Masaüstü Bilgisayarların bazı modeller mükemmel bir web kamerası ile birlikte gelir. Öte yandan, yukarıda belirtilen diğer tüm masaüstü bilgisayar türleri, yalnızca bir bilgisayarın işlem birimini barındıran makinelerdir. Diğer dahili parçaların yanı sıra bir işlemci, bellek ve bir grafik kartından oluşurlar. Bu nedenle, bir monitör, hoparlörler, klavye ve fare ile eşleştirilmeleri gerekir.

Hem All In One Pc hem de masaüstü bilgisayarların kendilerine göre artıları ve eksileri vardır. Fiyat, tasarım ve performans ölçüleri farklılık göstermektedir.

All In One Pc Bilgisayar Almalı mıyım?

All In One Pc Bilgisayarlara göre masaüstü bilgisayarların hafif bir farkla kazandığı yakın bir rekabet var. Tasarım ve performans açısından bir eşitlik olsa da, masaüstü bilgisayarlar fiyat kategorisinde öne çıkıyor.

Sonuç olarak, iş akışınıza ve kullanım amacınıza bağlıdır. MS Office ve hafif tarama içeren çok hafif bir iş akışınız varsa, entegre grafiklere sahip bir All In One Pc bilgisayar sizin için yeterli olabilir. İş yükünüzü ısınmadan yönetebilir ve birkaç ayda bir en son işlemciye yükseltme ihtiyacı hissetmezsiniz.

Bununla birlikte, yaşam tarzınız yoğun oyunlar oynamayı içeriyorsa veya işiniz, örneğin profesyonel video düzenleme yazılımı kullanmanızı gerektiriyorsa, bir Apple AIO'ya veya özel grafiklere sahip bir masaüstü bilgisayara yatırım yapmak çok daha mantıklıdır. Ayrıca kolayca yapılandırılabilir ve onarılması kolaydır.

 

 

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp