loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Akü

Akü Fiyatları ve Modelleri

Akü Fiyatı ve Modelleri

Yedek akü, kesintisiz güç kaynağı veya UPS olarak da adlandırılır. Kontrol edilemeyen bir nedenle ana güç kaynağı kesildiğinde, elektronik ekipman için sürekli güç de sağlayabilir. Yedek pil, sistem bir süre kullanılamayacak olsa bile sistemin çalışmaya devam etmesi için kullanılabilecek birkaç çözümden yalnızca biridir. İşletme genellikle, elektrik kesintisi veya belirli doğal afetler durumunda bile ana güç kaynağını kesmek için bilgisayarları ve diğer gerekli sistemleri çalışır durumda tutmak için bu tür yedekleme ve diğer çözümleri içerir ve süre birkaç dakikadan başlayıp birkaç dakikaya kadar değişir. birkaç gün. İlk günlerde, insanlar küçük jeneratörleri yedek güç kaynağı olarak kullandılar. Bununla birlikte, küçük jeneratörlerin manuel olarak çalıştırılması, zamanında güç sağlayamaması ve kademeli olarak yedek akü sistemleri ile değiştirilmesi gerekir.

UPS Akü Türleri
UPS sistemleri, yedek güç sağlamak için üç ana akü türünden birine güvenir:
Valf Düzenlemeli (VRLA): Bu, en yaygın UPS akü tipidir. VRLA piller, pilin iç basıncı yükselirse basıncı serbest bırakmak için bir valfe sahip sızdırmaz bir pilden oluşur. Bu tip UPS aküsüne aynı zamanda sızdırmaz kurşun-asit (SLA) akü de denir. 
Açık Havalandırmalı (VLA): Bu tip aküler, elektrolit asitle doldurulmuş plakalara sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. VRLA'ya kıyasla daha uzun ömür sunarlar ve yüksek amper gerektiren daha büyük kurulumlar için çok uygundurlar.
Lityum-İyon: Bu tip aküler, UPS sistemlerinde yaygın değildir ancak VRLA ve VLA'ya kıyasla daha iyi güvenilirlik sundukları için daha popüler hale gelmektedir. Daha iyi güvenilirlik, dahili pil yönetimi ve izleme sisteminden gelir. Ancak, VRLA ve VLA akülere kıyasla bir UPS için lityum iyon aküye daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.


Akü Bakımı Ve Testi
Bir UPS aküsünün hizmet ömrü, aşırı döngüyü, sert sıcaklıkları ve yanlış şarjı en aza indirerek maksimize edilebilir. Elektrolit içeren bir akünün periyodik olarak doldurulması gerekebilir. Daha büyük UPS akü sistemlerinin sağlığının test edilmesi için uygun şekilde eğitilmiş personel tarafından bir AC/DC yük bankası ve akü yük testi gereklidir. 

UPS Aküleri Nasıl Çalışır? 
Şehrin güç kaynağı girişi normal olduğunda, UPS elektriği dengeler ve yüke sağlar. Bu sırada UPS, AC tipi bir voltaj regülatörüdür ve aynı zamanda makinedeki aküyü de şarj eder; şehrin güç kaynağı kesildiğinde (yanlışlıkla güç kesintisi), UPS hemen akünün DC gücünü kullanarak invertör anahtarlaması yoluyla yüke sürekli olarak 110V (veya 220V) AC güç sağlar, böylece yük normal çalışmayı sürdürebilir ve şebekeyi koruyabilir. yazılım ve donanımı hasardan yükleyin. UPS ekipmanı genellikle aşırı gerilime veya düşük gerilime karşı koruma sağlar. UPS akülerinin uygulaması, ister kamu ister özel olsun, yaşamda çok düzenlidir. Bazı şirketler, güç depolamak için veya felaket durumunda gücü korumak için bunları satın alır. Ayrıca güneş enerjisi deposu, golf arabası, bilgisayar oyuncakları vb. gibi evlerde de kullanılabilirler. 

Ev Tipi UPS Aküleri
Yedek pil fikri eskiden kurumsal ayarlarla daha alakalı olsa da, bu tür ekipmanların evde kullanımı giderek daha yaygın hale geldi. Ev tipi UPS cihazları genellikle küçüktür, ancak son birkaç yılın birçok büyük ticari modeli kadar güçlüdürler. Ev tipi yedek piller, temel ekipmana güç sağlamak, tıbbi ekipmanın normal çalışmasını sürdürmek ve elektrik kesintileri sırasında masaüstü bilgisayarlara güç sağlamak için kullanılabilir. Yıllar geçtikçe, güvenilir pil yedekleme ekipmanının maliyeti önemli ölçüde düşürüldü ve bu da bu tür destek ekipmanlarını her boyuttaki işletmeler ve evler için kullanılabilir hale getirdi.

Yüksek Kaliteli UPS Aküsü
Yedek pilin her zaman bekleme durumunda olması gerekir ve pil her zaman şarj edilir, bu nedenle pil gereksinimleri daha yüksektir. Aynı zamanda, yedek güç sistemini kullanan ekipman daha önemli bir elektrikli cihazdır ve stabilite ihtiyacı daha fazladır ve batarya stabildir. Boşaltma, mükemmel üretim teknolojisine ve yeterli üretim deneyimine dayanmalıdır. UPS aküsü özel bir kurşun-kalsiyum alaşımı kullanır ve aynı zamanda yüksek mukavemetli plastik kabuk veya alev geciktirici plastik kabuk ve özel sızdırmazlık teknolojisi kullanır, böylece akünün tasarım ömrü 12 yıla ulaşabilir.
 

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp