loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Power Bank

Power Bank Fiyatları ve Modelleri

Power Bank Fiyatı ve Modelleri

Özellikle telefonunuzu veya diğer aygıtları şarj etmek için bir prize veya diğer elektrik noktalarına erişiminiz olmadığında, pilin bitmesi büyük bir endişe kaynağı olabilir. Ancak taşınabilir power bank sayesinde akıllı telefonları ve tabletleri elektriği dert etmeden şarj edebilirsiniz. Ama bir power bank nedir? Nasıl çalışır ve nasıl seçilir?

Power Bank Nedir?
Öncelikle powerbank nedir ile başlayalım.
Bir power bank (taşınabilir pil veya şarj cihazı), elektriğin bitmesinden endişe etmeden küçük elektronik cihazlarınıza güç sağlayan bir yedek aksesuardır. Şajını veya pil bittiğinde pille çalışan cihazları şarj etmenizi sağlar. Cebinize sığacak kadar kompakt veya çok çeşitli cihazlara güç sağlayacak kadar büyük olabilir. Powerbank ile kapasitesi ve verimliliğine göre cep telefonlarını, tabletleri, dizüstü bilgisayarları vb. sorunsuz bir şekilde şarj edebilirsiniz. Şarj edilebilir pili bir USB kablosu kullanarak akıllı telefonunuza bağlayabilirsiniz.

Power Bank Ne İçin Kullanılır?
Taşınabilir bir powerbank'ın amacı, mobil cihazları, akıllı saatleri ve hatta bazen dizüstü bilgisayarları şarj etmektir. Güç bankasını bir USB şarj cihazı kullanarak şarj edebilirsiniz. Tamamen şarj olduğunda, cihazlarınıza bağlayabilirsiniz. Birçok güç bankası, birden çok giriş/çıkış şarj bağlantı noktasıyla gelir, böylece birden çok cihazı aynı anda şarj edebilirsiniz.

Bir Power Bank'ın En İyi Kapasitesi Nedir?
Bir power bank en iyi kapasitesi ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Power bank sonlandırmadan önce, çalıştırmanız gereken elektrikli cihazın şarj gereksinimlerini anlamalısınız. Örneğin 1500 mAh olan bir telefon bataryasını bir kez şarj etmek istiyorsanız 2200 mAh olan bir powerbank almayı düşünün.

Alternatif olarak, birden fazla akıllı telefonu, standart bir dizüstü bilgisayarı vb. tek bir güç bankasıyla çalıştırmayı düşünüyorsanız, 10.000-20.000 mAh ile devam etmelisiniz. Basit bir ifadeyle, güç bankasının mAh değeri her zaman şarj etmeyi düşündüğünüz cihazdan daha yüksek olmalıdır. Telefonunuzun pili ne kadar büyük olursa, şarj etmeniz gereken güç bankası o kadar güçlü olur.

mAh nedir?
mAh (veya miliamper-saat) kapasitesi, pilin ne kadar şarj tutabileceğini ölçer. Ek olarak, yeniden şarj etmeniz gerekmeden önce başka bir cihaza ne kadar süre güç sağlayabileceğini gösterir.

Power Bank kullanım ömrü nasıl uzatılır?
PowerBanklar ortalama 300-500 kere şarjj edilebilirdir. Güç bankasının ömrünü uzatmanın birkaç yolu vardır.
Power Bankınızı kullanılmadığınızda şarj edin. Güç bankaları gibi şarj edilebilir piller, kullansanız da kullanmasanız da daha hızlı eskir. Ancak saklamadan önce şarj ederek eskime sürecini yavaşlatabilirsiniz.
Power Bankınızı düşürmeyin. Taşınabilir güç istasyonları bir pil, devre kartı ve diğer bileşenlerden oluşur. Bu, dikkatli bir şekilde ele almanız gerektiğini söyledi.
Yüksek sıcaklıklara maruz bırakmayın. Piller uç senaryolara maruz kaldıklarında enerjilerini daha hızlı kaybederler ve güvenlik tehdidi oluştururlar.

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp