loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Bluetooth

Bluetooth Fiyatları ve Modelleri

Bluetooth Fiyatı ve Modelleri

Bluetooth, amacı aygıtları kablosuz olarak bağlamak olan bir kablosuz teknoloji standardıdır. Bluetooth modülü, bir cihazdaki çipin küçük bir parçasıdır ve diğer cihazlardaki bir Bluetooth modülüyle kablosuz olarak iletişim kurmasını sağlar.
Genel olarak konuşursak, Bluetooth, pil kullanımında verimli olurken küçük miktarlarda veri aktarmak için kullanılır. Çeşitli kablosuz standartlar (Wi-Fi gibi) arasında, Bluetooth, kısa mesafelerde istikrarlı bir bağlantı sağlaması ve çok fazla güç tüketmeden küçük miktarlarda veri aktarması ile bilinir. Evet, pil ömrünüzü tüketmesiyle ilgili eski Bluetooth efsanesini görmezden gelebilirsiniz.

USB Bluetooth bağdaştırıcıları, bu teknolojiyi ev bilgisayarlarında etkinleştiren ve birçok potansiyel fayda sağlayan küçük, ucuz araçlardır. Tek yapmanız gereken adaptörü bir USB bağlantı noktasına takmak ve gerisini o hallediyor.
Ev bilgisayarınızda veya dizüstü bilgisayarınızda bir USB Bluetooth adaptörü istemenizin birçok nedeni vardır. Kablosuz yazdırma, cep telefonları ve PDA'lar ile iletişim, dosya aktarımları, ağ paylaşımı ve kablosuz klavye ve fare kullanımı, Bluetooth ile yapabileceğiniz birçok şey arasındadır. Bluetooth'un uygulanması ucuzdur, yüksek oranda veri aktarımını destekler ve çok güvenlidir. Bluetooth "yayılmış spektrumlu frekans atlama" kullandığından, birçok cihaz aynı anda iletişim kurarken bile çok az parazit endişesi vardır. Bluetooth'un tek dezavantajı sınırlı menzilidir.

Bluetooth Nasıl Çalışır?
Bluetooth, özellikle 2,4 GHz spektrumunda radyo dalgalarında çalışır. Bu kısa menzilli frekans, Wi-Fi yönlendiricileri dahil olmak üzere kablosuz bağlantıya ihtiyaç duyan çoğu cihaz tarafından yaygın olarak kullanılır.
Bluetooth'u farklı kılan, frekans atlama adı verilen bir tekniğin kullanılmasıdır. Biraz teknik ama basit bir açıklaması var. Bluetooth, yukarıda belirtilen 2,4 GHz frekansında 79 bant radyo dalgası kullanır. Veri gönderdiğinizde, Bluetooth önce bu verileri daha küçük paketlere böler. Bu paketler, bu 79 bant üzerinden ayrı ayrı gönderilir ve Bluetooth, hiçbir hattın tıkanmaması için bantları hızla değiştirecek kadar akıllıdır.
Bu, teknolojinin ana platformudur. Veri aktarımlarının akıllı "atlanması" ile, Bluetooth aynı anda sekiz cihaza kadar bağlanabilir ve bunların birbirleriyle konuşmasına izin verebilir.


 

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp