loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Ağ Ürünleri

Ağ Ürünleri Fiyatları ve Modelleri

Ağ Ürünleri Fiyatı ve Modelleri

Ağ Ürünleri
Bilgisayarların veya farklı cihazların internete açılmasının veya diğer aygıtlarla kablolu veya kablosuz modemler veya router gibi cihazlar aracılığı ile haberleşmesini sağlayan bütün ürünler ağ ürünleri olarak geçer, ağ ürünleri özelliklerine göre bağlantı sayısını destekler ve performansları buna bağlı olarak değişkenlikler gösterebilir.


Ağ Ürünleri Nelerdir?
Yerel alan ağları yani herkesin bildiği gibi LAN (ocal area network) bağlantısını sağlayan Ethernet standart iletişim protokolüne verilen isimdir, Ethernet Kartları (Ağ Kartları) sayesinde modemlere Switch bağlantı sağlanır. Bilgisayar kullanıcılarının en çok ihtiyaç duyduğu ağ ürünlerinin başını bildiği gibi Modemler çeker, modemler internet bağlantı hızını dolaylı olarak etkiler yaygın olarak ADSL Modemler kullanılırken gelişen teknoloji ile VDSL modemlerde hayatımıza giriş yapmıştır. Switch büyük bilgisayar ağlarını sağlamak ve bilgisayarları Switch aracılığı ile birbirine bağlamak için kullanılan ürünlerdir, Access Pointler özelliği itibarı ile Kablosuz erişim noktası oluşturmaya yarayan sizi kablolu ağa bağlanarak internete yönlendirilmenizi sağlarlar, Routerlar da Access Pointler ın çalışma prensibe benzer şekilde çalışırlar Router Türkçe karşılığı yönlendiricidir kablolu veya kablosuz olarak sizin bağlı olduğu ağa yönlendirilmenizi sağlayan cihazdır.


Ağ Ürünleri Birbirine nasıl bağlanır?
Ağ ürünlerini ile internete veya diğer bilgisayarlarla iletişime geçmesi için bir şekilde data alışverişi olması gerekmektedir. Büyük data alışverişlerinin olduğu alanlarda ise tercihen kablolu bağlantı ile bilgisayarlar ile modem veya Switchler arası bağlantı kurarak cihazların birbirine görmesi sağlanır, kullanılan internet bağlantısı özelliğine göre Fiber Pptik Kablolar veya CAT 5 – CAT 6 gibi kablo teknolojileri kullanılır. Ağ kablolarını kısa tutmak internet ve data alışverişini hızlı olmasına olanak sağlar. Son zamanlarda gelişen teknoloji ile bu bağlantı şekli ev ve ofislerde yerini Wifi – Wireless kablosuz özelliği olan modemler ve Access Pointler aracılığı ile yapılmaktadır, geniş alanlarda güçlü antenlerde kullanarak kapsama alanları büyütülerek sağlıklı veri alışverişi yapmaları sağlanır.

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp