loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Tablet

Tablet Fiyatları ve Modelleri

Tablet Fiyatı ve Modelleri

Tabletler küçük, el bilgisayarları olarak düşünülebilir. Bir dizüstü bilgisayardan daha küçük, ancak bir akıllı telefondan daha büyükler. Tabletler, telefon ve bilgisayar arasında bir yerde bir tür hibrit cihaz oluşturmak için her iki cihazın özelliklerini alır, ancak her ikisiyle de aynı şekilde işlev görmeleri gerekmez.

Tabletler Nasıl Çalışır?
Tabletler, özellikle bilgisayarlar ve akıllı telefonlar olmak üzere çoğu elektronik cihazın çalıştığı şekilde çalışır. Ekranları vardır, şarj edilebilir bir pille çalışırlar, genellikle yerleşik bir kamera içerirler ve her türlü dosyayı saklayabilirler. 
Bir tablet ve diğer cihazlar arasındaki temel fark, bunların tam bir masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayarla aynı donanım bileşenlerini içermemesidir. Genellikle, özellikle büyük ekranlı mobil kullanım için tasarlanmış menüler, pencereler ve diğer ayarları sağlayan yerleşik özel bir mobil işletim sistemi de vardır.

Tabletler taşınabilirlik için tasarlandığından ve ekranın tamamı dokunmaya duyarlı olduğundan, klavye ve fareyi bir arada kullanmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, parmağınızı veya ekran kalemini kullanarak ekrandaki her şeyle etkileşime girersiniz. Ancak, bir klavye ve fare genellikle tablete kablosuz olarak bağlanabilir.
Ekrandaki imleçte gezinmek için farenin hareket ettirildiği bir bilgisayara benzer şekilde, oyun oynamak, uygulamaları açmak, çizim yapmak vb. tuş takımı; Bir şey yazma zamanı geldiğinde, ekranda gerekli tuşlara dokunabileceğiniz bir klavye belirir.
Tabletler, USB-C, Micro-USB veya Lightning kablosu gibi genellikle cep telefonu şarj cihazıyla aynı olan bir kabloyla şarj edilir. Cihaza bağlı olarak pil çıkarılabilir ve değiştirilebilir olabilir, ancak bu giderek daha az yaygın hale geliyor.

Neden Tablet Kullanmalısınız?
Tabletler eğlence veya iş için kullanılabilir. Çok taşınabilir olmalarına rağmen bir dizüstü bilgisayardan bazı özellikleri ödünç aldıkları için, hem maliyet hem de özellikler açısından eksiksiz bir dizüstü bilgisayar yerine iyi bir seçim olabilirler.
Çoğu tablet, internette gezinebilmeniz, arama yapabilmeniz, uygulama indirebilmeniz, video akışı yapabilmeniz vb. için Wi-Fi veya hücresel ağ üzerinden internete bağlanabilir. Bir tableti genellikle dev bir akıllı telefon olarak düşünebilirsiniz.
Evdeyken, örneğin bir Apple TV'niz varsa veya HDTV'nizle Google Chromecast'i kullanıyorsanız, tablet de videoları TV'nizde oynatmak için kullanışlıdır.
Popüler tabletler, e-postanızı kontrol etmekten hava durumunu izlemeye, oyun oynamaya, öğrenmeye, GPS ile navigasyona, e-Kitap okumaya ve sunumlar ve belgeler oluşturmaya kadar her şey için doğrudan tablete indirebileceğiniz devasa bir mobil uygulama mağazasına erişim sağlar.
Çoğu tablet, müzik dinlerken veya film izlerken kablosuz oynatma için hoparlör ve kulaklık bağlayabilmeniz için Bluetooth özelliklerine de sahiptir.

Tabletlerin Sınırları
Bir tablet, bazıları için mükemmel bir seçim olsa da, sizin düşündüğünüz gibi tam donanımlı bir bilgisayar olmadığı göz önüne alındığında, diğerleri onu kullanışlı bulmayabilir.
Optik disk sürücü, disket sürücü, ekstra USB bağlantı noktaları, Ethernet bağlantı noktaları ve genellikle bir dizüstü bilgisayarda veya masaüstü bilgisayarda görülen diğer bileşenleri içermezler. Bu nedenle, flash sürücüleri veya harici sabit sürücüleri bağlamayı düşünüyorsanız tabletler iyi bir satın alma değildir ve kablolu bir yazıcıya veya başka bir çevre birimine bağlanmak için ideal değildir.
Ayrıca, bir tabletin ekranı bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar monitörü kadar büyük olmadığından, e-posta yazmak, web'de gezinmek vb. için bir ekrana alışmak biraz zaman alabilir.
Hatırlanması gereken başka bir şey de, hepsinin internet için bir hücresel ağ kullanmak üzere tasarlanmadığıdır; bazıları yalnızca Wi-Fi kullanabilir. Başka bir deyişle, bu tür tabletler interneti yalnızca ev veya iş yeri gibi Wi-Fi'nin mevcut olduğu yerlerde veya havaalanları veya restoranlar gibi daha kamusal alanlarda kullanabilir. Bu, tabletin yalnızca Wi-Fi'ye bağlandığında internet üzerinden telefon görüşmeleri yapabileceği, uygulama indirebileceği, hava durumunu kontrol edebileceği, çevrimiçi video akışı yapabileceği vb. anlamına gelir.
Yine de, çevrimdışıyken bile bir tablet, e-posta yazmak, indirilen videoları ve müziği "akışlamak", video oyunları oynamak ve daha fazlası gibi birçok şekilde çalışabilir.
Ancak bazı tabletler, İnternet'i bir cep telefonu operatörüyle kullanmasına izin veren belirli bir donanım parçasıyla satın alınabilir. Bu durumlarda, tablet bir akıllı telefona daha da benzer ve o zaman olabilir bir tablet olarak kabul edilir.


 

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp