loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Switch

Switch Fiyatları ve Modelleri

Switch Fiyatı ve Modelleri

Switch, Bilgisayar ağları için kritik öneme sahiptir. Ağlar, dünyanın her yerindeki son kullanıcılara iş uygulamaları, multimedya mesajları ve önemli veriler sunar. Switch, ağların ortak temel öğesi, yerel alan ağı (LAN) içinde kaynakları paylaşmak amacıyla cihazların bağlanmasına yardımcı olan ağ anahtarıdır. Switchler Bilgisayarlar, kablosuz erişim noktaları, yazıcılar ve sunucular gibi birden çok aygıtı birbirine bağlarlar; bir işyeri veya yüzlerce bilgisayarın bulunduğu aynı ağ üzerinde. Switch, Ethernet üzerinden bağlı cihazlara LAN aracılığı ile bilgi paylaşmasını ve birbirleriyle konuşmasını sağlar.

Switch ayrıca sundukları ağ hızlarında Hızlı Ethernet (10/100 Mbps), Gigabit Ethernet (10/100/1000 Mbps), 10 Gigabit (10/100/1000/10000 Mbps) ve hatta 40/100 Gbps arasında değişir.

Ethernet Switch nedir ve bir ağda nasıl çalışır?
Ethernet Switch bir ağdaki farklı cihazların iletişim kurmasına izin verirken, yönlendiriciler farklı ağların iletişim kurmasına izin verir.
Switch, veri paketlerini bilgisayar ağları arasında yönlendiren bir ağ aygıtıdır. Bir Switch, ağa bağlı bilgisayarları İnternet'e bağlayabilir, böylece birden çok kullanıcı bir bağlantıyı paylaşabilir. Yönlendiriciler, bir kuruluş içindeki ağları birbirine bağlamaya veya birden çok şube konumunun ağlarını birbirine bağlamaya yardımcı olur. Ve Switch, dağıtıcı olarak çalışır. Bilginin mümkün olduğunca verimli bir şekilde iletilmesi için ağ boyunca verilerin dolaşmasına ve ilgili cihaza iletmesi için en iyi rotayı seçerek veri trafiğini yönlendirir.

Switch ve hub arasındaki fark nedir?
Hub, kaynakları paylaşmak amacıyla birkaç cihazı birbirine bağlayabilir ve hub'a bağlı cihazlara verileri LAN segmentli olarak iletebilir.
Hub, bağlı cihazlardan birinden gönderilen paketlerin hub'a bağlı tüm cihazlara yayınlanması bakımından Switch’den farklıdır. Bir Switch, paketler yalnızca adreslenen cihaza götüren ethernet bağlantı noktasına yönlendirilir.
Ethernet Switch tipik olarak LAN segmentlerini birbirine bağlar, bu nedenle hub'lar bunlara bağlanır. Switchler, aynı LAN segmentindeki cihazlara yönelik trafiği filtreler. Bu yetenek nedeniyle, switch ağ bant genişliğinin yanı sıra kendi işleme kaynaklarını daha verimli kullanır.
 

DEVAMINI OKU