loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Vga Kablo (Projeksiyon)

Vga Kablo (Projeksiyon) Fiyatları ve Modelleri

Vga Kablo (Projeksiyon) Fiyatı ve Modelleri

VGA kablosunun elektronik alanda birden fazla kullanımı vardır. Projeksiyon, Dizüstü bilgisayarlar, televizyonlar, monitörler, video kartları ve diğer elektronik cihazlar gibi elektronik cihazlarda konektör olarak kullanılır. Bilgisayarlar ve monitörler arasında, bilgisayarlar ve televizyonlar arasında ve bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar arasında bağlantı kurmak ve sinyal göndermek için kullanılır.

VGA Kablosu Nedir?
VGA, Video Grafik Dizisi anlamına gelir. VGA kablosu, video sinyallerini aktarmak için kullanılan bir cihazdır. Bunu, bilgisayar ile monitör arasında veya bilgisayar ile televizyon ekranı arasında bir bağlantı görevi görerek yapar. Video grafik kablosu, erkek ve dişi konnektör olmak üzere iki tipte gelir. Yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır ve koşulsuz bir garanti taşır. Temel olarak, üzerinde üç sıra 15 pin bulunan bir elektronik konektördür.


VGA Kaç Pindir?
VGA kablolarının 15 pinli konektörleri vardır: 5 pin üstte, 5 pin ortada ve diğer 5 pin en altta. Yukarıdaki resim, 15 pinin tümünü gösteren bir kablo örneğidir.
Bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardaki bir VGA bağlantı noktası doğal olarak aynı sayıda pin deliğine sahiptir, böylece bir VGA kablosu doğrudan takılabilir.
Her pinin kendi işlevi vardır. Örneğin, birinci pin kırmızı rengi aktarmak içindir, ikinci ve üçüncü pin sırasıyla yeşil ve mavi içindir.
Hope Bilgisayarı, diğer on iki iğnenin amacı hakkında daha fazla bilgiye sahip.

VGA Kablosu Kullanımı
VGA - VGA Kablosunu şiddetle tavsiye ediyoruz . Her iki tarafında VGA erkek - VGA erkek konektörleri olan bu 3 fitlik kabloyla, 1987'den 2020'ye kadar herhangi bir VGA bağlantı noktasına kolayca takabilirsiniz. 800 x 600'den 1440 x 900'e kadar değişen çözünürlükleri inanılmaz bir şekilde destekleyebilir veya hatta 1920 x 1080 (Full HD) ve üstü. Gürültüyü en aza indiren ve EMI/RFI'ye karşı koruma sağlayan iki ferrit çekirdeği ve alüminyum folyo koruması ayrıca herhangi bir TV kutusu, dizüstü bilgisayar, PC, LCD/CRT monitör ve (elbette) projektör ile kolayca arayüz oluşturabilir.


VGA Dönüştürücüler hakkında
Bazı VGA dönüştürücüler, dönüştürücüye ek olarak bir VGA kablosuna sahip olmanızı gerektirir; bu, satın alırken aklınızda bulundurmanız gereken bir şeydir.
Örneğin, bu, HDMI'dan VGA'ya dönüştürücülerde yaygındır. Dönüştürücü, hepsi bir arada kabloyla bir VGA dönüştürücü kutusuna sahip bir HDMI kablosundan oluşabilir, ancak VGA kutusunun tıpkı monitörünüz veya TV'niz gibi bir dişi bağlantısı vardır, bu nedenle bağlantıyı tamamlamak için erkekten erkeğe bir VGA kablosuna ihtiyacınız olacaktır. 

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp