loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Ses Kabloları

Ses Kabloları Fiyatları ve Modelleri

Ses Kabloları Fiyatı ve Modelleri

Ses kabloları çoğu insan için, ev sinema sistemleri veya ofis ses sistemleri artık kablolar ve konektörlerden oluşan bir karmaşa gibi görünsede ses kablolarının yeri çok farklıdır. En yaygın ses kablolarına analog RCA kabloları denir . Bunlar kırmızı ve beyaz veya bazen kırmızı ve siyah konektörlü kablolardır. RCA kabloları, VCR'ler ve DVD oynatıcılar gibi cihazları TV setlerine veya CD oynatıcıları stereo alıcılara bağlamak için yaygın olarak kullanılır. RCA ses kabloları, sağ stereo için kırmızı ve sol stereo için beyaz (veya siyah) konektör olmak üzere her iki uçta iki konektörle çiftler halinde gelir. Genellikle video kablolarıyla birlikte gelirler. Uzmanlar, özellikle nemli bir ortamda yaşıyorsanız, korozyona karşı ekstra koruma için altın kaplamalı RCA konektörlerini önermektedir.
Diğer en yaygın ses kablosu türü hoparlör kablosudur. Hoparlör kablosu, bir stereo alıcıdan subwoofer (koaksiyel kablo gerektiren) hariç tüm hoparlörlere gider. Her hoparlörün kendi özel kablosuna ihtiyacı vardır. Hoparlörler, hoparlör kablosu aracılığıyla yalnızca ses sinyallerini değil, aynı zamanda gücü de alır.

Hoparlör kablosu yüzde 99 oksijensiz bakırdan yapılır ve genellikle "korumasız" gelir, bu da bakır iletkeni görebileceğiniz anlamına gelir. Hoparlör kablosu, 12'den 18'e (en kalından en inceye) derecelendirilen farklı kalınlıklarda veya ölçülerde gelir. Genel bir kural olarak, hoparlör teliniz ne kadar uzunsa, kullanmanız gereken ölçü de o kadar kalındır. 6 metre uzunluğa kadar hoparlör kablosu uzunlukları için 14 ayar yeterlidir, ancak 18 metre daha uzun herhangi bir şey için 12 ayar kablo gereklidir.
Hoparlör kablosu oldukça basittir, bu nedenle ucuz, toplu kablo satın almaktan kurtulabilirsiniz. Ve kimsenin size sisteminizdeki tüm hoparlör kablolarının aynı uzunlukta olması gerektiğini söylemesine izin vermeyin. Bu bir efsane.


Günümüzde çoğu ses kaydı dijitaldir ve yüksek bant genişliğine sahip dijital ses sinyallerini taşıma konusunda uzmanlaşmış birkaç yeni kablo vardır. Optik dijital kablo (fiber optik ve Toslink olarak da bilinir) ses sinyallerini ışık atımları olarak iletir ve parazite karşı dayanıklı Başka bir dijital ses kablosuna dijital koaksiyel denir. Uydu antenlerini veya kablolu TV sinyallerini televizyonlara bağlayan eski koaksiyel kablolara benziyor, bunun dışında, dijital sesi taşımak için özel olarak tasarlanmışlar. Daha yeni DVD oynatıcılarda, CD oynatıcılarda ve stereo alıcılarda optik ve dijital koaksiyel jakları bulacaksınız.

Son yalnızca ses kablosu türü, analog çok kanallı kablo olarak adlandırılır. Bu kablo, maksimum ses kalitesi için yüksek örnekleme hızlarında kaydedilmiş diskleri oynatan DVD-audio gibi özel oynatıcılarla kullanılmak üzere tasarlanmıştı . Analog çok kanallı kablo, her biri bir stereo alıcının arkasındaki farklı bir ses kanalından sorumlu olan altı ila sekiz demet halindeki RCA konektörlerinden oluşur.  

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp