loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

İş İstasyonu Dizüstü

İş İstasyonu Dizüstü Fiyatları ve Modelleri

DELL WS PRECISION M3580 XCTOP3580EMEA_VP

64,562.34 ₺

Stok Tükendi

İş İstasyonu Dizüstü Fiyatı ve Modelleri

En iyi iş istasyonu dizüstü bilgisayarları, yoğun veri yığınlarının üstesinden gelebilen ve büyük dosyaları 4K'da video düzenleyebilen tek dizüstü bilgisayarlardır.
Tabii ki, en iyi iş istasyonu dizüstü bilgisayarları, yoğun grafik uygulamaları çalıştırması gereken profesyonel kullanıcıları hedefliyor. Piyasadaki en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarından bazıları ile bir iş istasyonu arasındaki temel fark, GPU'su yani ekran kartı özelliğidir, çünkü esas olarak katıksız oyun performansı yerine tasarım ve 3B oluşturma gibi görevler için optimize edilmiştir, render alma buna en büyük örnektektir. Ve iş istasyonları genellikle, çoğu oyun dizüstü bilgisayarında bulabileceğiniz tipik Core i7 yerine Intel Core i9 veya Intel Xeon işlemci gibi daha güçlü İşlemilere - CPU'lara sahiptir .

Çalışma ve yaşama şeklimizi çok değişti. Artık birçok çalışan evden çalışmaya alıştı. Ancak bu günlerde pek çok çalışan birkaç gün evden ve haftanın geri kalanında ofiste çalıştığı için dizüstü iş istasyonuna sahip olmak hepimiz için önemlidir ve tavsiye edilir.
İş istasyonu bilgisayarları, üst düzey bilgi işlem özelliklerine sahip bilgisayarlardır. Bu özellikler arasında daha hızlı grafik işlemciler, ek bellek ve daha güçlü CPU'lar bulunur. Bu özellikler, iş istasyonu dizüstü bilgisayarının diğer standart dizüstü bilgisayarlardan biraz daha ağır olmasına neden olabilir. Bununla birlikte, bir iş istasyonu dizüstü bilgisayarının özelliklerine ihtiyaç duyan profesyoneller için, taşınabilir oldukları sürece ağırlık önemli değildir. Bir lapdop iş istasyonunun yapabilmesi gereken en önemli şeyler, 3B tasarım, multimedya oluşturma ve veri işleme gibi bilgi işlemleridir.
İş istasyonu Lapdopların bir çok farklı nesilleri vardır. Şimdi bir iş istasyonu dizüstü bilgisayarının özellikleri ve gereksinimleri ele alınmaktadır. Daha sonra, yenilenmiş bir Dell iş istasyonu ve yenilenmiş bir HP iş istasyonu da dahil olmak Lenovo iş istasyonu da bazı yenilenmiş iş istasyonu dizüstü bilgisayarlarını genel özelliklerini inceliyoruz. 


Neden bir iş istasyonu dizüstü bilgisayarı almalıyım?
Birçok kişi dizüstü bilgisayarların masaüstü alternatiflerinden daha az güçlü olduğunu düşünse de, birçok yüksek performanslı iş istasyonu dizüstü bilgisayarı, yüksek hızlara ve güçlü grafiklere önem veren profesyonel oyuncular ve tasarımcılar için uygundur. İş istasyonu dizüstü bilgisayar kullanıcıları, depolama kapasitelerini, kullanılabilirliklerini ve pil ömürlerini geliştirmek için bilgisayarlarına aksesuarlar ekleyebilir.
Bir iş istasyonu dizüstü bilgisayarı satın almak istediğinizde ekran boyutu, performans ve taşınabilirlik arasında doğru dengeyi bulmak büyük bir önem arz eder. Ancak kendiniz için en uygun iş istasyonu dizüstü bilgisayarını bulduğunuzda, çeşitli avantajlarından yararlanabilirsiniz. Taşınabilirdirler ve her yerde kullanımı kolaydır. İş istasyonu dizüstü bilgisayarlarının kompakt boyutları, onları sınırları aşıp farklı 2 harddisk ekleyerek depolama için uygun bir seçenek haline getirir. 


İş istasyonları Oyun için uygunmudur? 
Dizüstü bilgisayar iş istasyonları, masaüstü bilgisayarlarla rekabet edebilmek için performans ve güç açısından her gün gelişiyor. İnsanlar veri analizi, oyun oynama, profesyonel kalitede video ve fotoğraf düzenleme, 3B animasyon, işleme ve CAD yazılımı için üst düzey iş istasyonlarını kullanır. Kullanıcılar, performanslarını artırmak için iş istasyonlarını dizüstü bilgisayarın dahili sabit diskleriyle yükseltebilirler. Oyuncular, üst düzey GPU'ya sahip bir model seçmelidir. GPU'lar veya Grafik İşleme Birimleri genellikle dizüstü bilgisayarda sabitlenir ve daha sonra değiştirilemez veya yükseltilemez. Hız o kadar önemli değilse, 4K gibi daha yüksek çözünürlüklere sahip bir iş istasyonu dizüstü bilgisayarı seçin. Ancak hız sizin için kritikse, performansı en üst düzeye çıkarmak için daha düşük bir ekran çözünürlüğü seçin. 


Dizüstü İş İstasyonlarını Tavsiye Ediyor musunuz?
İş İstasyonu Dizüstü Bilgisayarları oyuncular, öğrenciler, profesyoneller ve bilgisayarlarını farklı konumlardan kullanması gereken herkes için kolay bir çözüm sunar. Tablet kullanmayı sevenlerin rahatlığı için bazı modeller dokunmatik tablet formuna dönüşüyor. Duyarlı bir dokunmatik ekran modeli kullanarak fotoğrafları ve videoları ayrıntılı bir şekilde düzenleyebilir ve daha kolay kaydırma ve yakınlaştırma yapabilirsiniz. Dizüstü iş istasyonları farklı ağırlıklarda mevcuttur. Çok seyahat ediyorsanız, daha fazla taşıma kolaylığı için daha küçük ekran boyutuna sahip hafif bir dizüstü bilgisayar almanızı öneririz.
İş istasyonu dizüstü bilgisayarlar kompakt oldukları için sınırlı alana sahip ofisler ve evler için iyi bir seçimdir. Bu iş istasyonlarının küçük boyutu ve hafifliği, onları ofis ve ev arasında veya seyahat ederken taşımayı kolaylaştırır. Tek ihtiyacınız olan bir workstation dizüstü çantası.
Aksesuarlarla özelleştirilebilir: Daha verimli performans için iş istasyonunuza bir dizüstü bilgisayar soğutma pedi ekleyin. Yüksek performanslı işleme sırasında sıcaklığı kontrol etmeye yardımcı olur. Oyuncular ve uzun saatler çalışanlar için bir başka faydalı öğe de ergonomik bir fare veya klavyedir. Çalışma alanınızı dağınıklıktan uzak tutmayı umursuyorsanız, Bluetooth aksesuarları satın alın. Pil ömrü sizin için önemliyse, kablolu aksesuarlar satın almak daha iyi bir fikir olabilir. Ana güç kaynağının harici pil paketleri ile erişilemediği yerlerde dizüstü bilgisayar iş istasyonunuzu (Workstation dizüstü) daha uzun süre kullanabilirsiniz. Dahili olarak yükseltme seçeneği olmayan bir dizüstü bilgisayar iş istasyonuna sahip olanlar için harici sabit disk satın almak iyi bir fikirdir. Ayrı bir yerde tutulması gereken yedekleme depolaması için harici sabit sürücüyü de kullanabilirsiniz.


Bir iş istasyonu Dizüstü Bilgisayarın Özellikleri Nelerdir?
Sınıflandırmalar Dell, Lenovo, HP, IBM gibi markadan markaya farklılık gösterse de bazı özellikler tüm dizüstü iş istasyonlarında ortaktır. Çoğu iş istasyonu dizüstü bilgisayarında aşağıdaki bileşenlerin çoğu veya tümü bulunur.

Çoklu İşlemci Çekirdeği: Bir iş istasyonu dizüstü bilgisayarının yapabilmesi gereken ilk şey, özellikle muazzam miktarda bellek kullanırken birçok programı aynı anda yönetmektir. Şirketler, bir iş istasyonu bilgisayarında genellikle 8. Nesil Intel® i5 veya daha üstünü veya başka bir markanın benzer bir işlemcisini kullanır.

SSD: Katı hal sürücüler, standart sabit sürücülerin aksine hareketli parçalara sahip değildir. SSD'ler, fiziksel arızalara daha az eğilimli oldukları için daha hızlı çalışır ve daha uzun süre dayanır. Bu sürücüler, uzun saatler ve hatta tüm gün çalışan sistemlerin iş yükünü kaldıracak şekilde tasarlanmıştır.

Grafik İşlem Birimi: Tüm dizüstü bilgisayarlarda ekran kartları veya işlemciler bulunur, ancak bir dizüstü iş istasyonunun (workstation dizüstü) çok yükseltilmiş bir GPU'ya ihtiyacı vardır. Grafiklerin monitörde görüntülenmesinde CPU'yu işten kurtarmaya yardımcı olur. GPU, CAD ve 3B oluşturma gibi yoğun grafik görevleri gerçekleştirirken daha az gecikme sağlar özellikle render yapan en iyi bilgisayarlardır.

ECC Hafızası: Bir ECC belleği, hassas işlemlerin devam etmesine yardımcı olmak için veri bozulmasını algılayabilir ve düzeltebilir. Bu, tipik bilgisayarlarda olmayan bir özelliktir.
Bilimsel ve aritmetik gibi bazı işlemler yapılırken, hesaplamadaki en küçük kesinti bile önemlidir. Bu nedenle, bu tür endüstrilerdeki günlük bilgi işlem görevleri için ECC belleği gereklidir.

RAID (yedek bağımsız disk takma): Bu sistem, bilgileri depolamak için birden fazla sabit sürücü kullanır. Bir çökmenin sisteminizi silmesi olasılığını azaltır ve verilerin işlenmesini ve saklanmasını daha verimli hale getirir.
Artık bir iş istasyonu dizüstü bilgisayarının özelliklerini öğrendiğimize göre, fiyatları düşünmenin zamanı geldi. Bu kadar güçlü mobil bilgisayarlara sahip olmak kesinlikle ucuz değil. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almanın bir yolu, yenilenmiş satın almaktır. Yenilenmiş bir iş istasyonu dizüstü bilgisayarıyla bütçeniz için en iyi yapılandırmaya sahip olabilirsiniz. 

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp