loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Antenler

Antenler Fiyatları ve Modelleri

Antenler Fiyatı ve Modelleri

Antenler, kablosuz yerel alan ağları (WLAN) için önemlidir. Web'de gezinmek için kullandığımız kablosuz sinyali kolaylaştırmaya yardımcı olurlar. Her şeyden önce, WiFi sinyalini ve menzilini güçlendirmede önemli bir rol oynarlar.
Bu modern çağda, İnternet birçok kişinin hayatında çok önemli bir rol oynamaktadır. Neredeyse kaçınılmaz; kullanımı hayatımızı kolay, hızlı ve basit hale getirir.
Ve WiFi ile internet bağlantımız daha esnek, verimli ve erişilebilir hale geldi.
Yine de, kullanılabilirliğinin güzelliği zayıf yönleriyle birlikte gelir. Birincisi, WiFi sinyali birkaç cihazı İnternete bağlayacak kadar güçlü olmayabilir.
Kablosuz ağ sinyalini artırmak için ne gibi önlemler alınabilir? Antenlerin sadece radyo ve televizyonlar için olmadığı ortaya çıktı. WiFi ile de harikalar yaratıyorlar. Ama nasıl çalışıyorlar?

WiFi Antenleri Nasıl Çalışır?
Yönlendiriciler ve akıllı telefonlar gibi kablosuz ağ cihazlarının alıcı ve verici antenleri vardır.
Alıcı antenler EM dalgalarını alır ve bunları elektrik sinyallerine dönüştürür. Aksine, verici antenler elektrik sinyallerini EM dalgalarına dönüştürür.
Bir WiFi anteni, veri işleme için bu veri paketlerini EM dalgalarına dönüştürür.
Daha da iyisi, bir WiFi anteni, sinyal duvarlar tarafından engellendiğinde size daha iyi bir menzil ve performans sağlayabilir.
Antenin konumu, WiFi'nizin evinizde ne kadar güçlü olduğunu belirleyecektir.

WiFi Anten Türleri
WiFi Antenler üç (3) tipte sınıflandırılır:
Çok Yönlü Anten: EM dalgalarını her yöne eşit şekilde yayan antenler. Radyasyon modeli halka şeklindedir ve genellikle WiFi yönlendiricileri ve yonga setleri gibi iç mekan amaçları için kullanılır.
Yarı Yönlü Anten: radyo dalgalarını belirli bir düzende ileten antenler.
Yönlü Anten: enerjiyi yalnızca belirli bir yönde ileten antenler. Noktadan noktaya iletişimde kullanılır ve istenmeyen gürültüden kaynaklanan paraziti azaltır.

WiFi İyi Çekmesi için Anteni Konumlandırma
Bir antenin kat edebileceği maksimum mesafe, güç kazancına bağlıdır . En yaygın ev yönlendiricileri, doğru yerleştirildiğinde orta büyüklükteki bir evi kaplamak için yeterli olan 5dBi-9dBi'lik bir güç kazancına sahiptir.
WiFi anteninizi, en yüksek WiFi aralığını elde edecek bir yere yerleştirmek isteyeceksiniz. Örneğin, her yönde eşit güce sahip olması için evinizin merkezine yerleştirmek.
Antenin doğrudan görüş hattında olduğu bir odaya yerleştirmek de harika bir fikir. Bu, evin içinde daha az dağılma ile bulaşmaya yardımcı olacaktır.
Çok katlı bir bina için anten, birinci ve ikinci katlar arasında bir yere kurulmalıdır. Alt katın tavanı veya en üst katın tabanına yakın olabilir.
Anteni yerden kaldırmak da size en iyi menzili sağlayabilir. Sonuç olarak, dağılımı azaltırken en yüksek menzili elde etmek için, evinizdeki WiFi anteninin konumunu yükseltmek en iyisidir.
Çoğu WiFi sinyali, zemini oluşturan metal veya beton çimento gibi bazı malzemeleri geçemez.

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp