loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Oem / Kutu Lisans

Oem / Kutu Lisans Fiyatları ve Modelleri

Oem / Kutu Lisans Fiyatı ve Modelleri

OEM ve Kutu Lisans Yazılım yüklerken, mevcut farklı yazılım lisanslama türlerini anlamak önemlidir. Bir yazılım lisansı, size, yani kullanıcıya, yazılımı telif hakkı ihlali yapmadan kullanma izni verir. Yazılımı geçerli bir lisans olmadan kullanmak, çoğu ülkede yasa dışı olan korsanlık olarak kabul edilir. Özellikle işletim sisteminizi kesinlikle lisanslı kullanın ve güncellemeleri kontrol edin, bu sizi doğabilecek bir çok sıkıntıdan kurtaracaktır.

Windows OEM Lisansı
Bir OEM veya orijinal elektronik üreticisi lisansı, yeni bir donanım satın alımıyla birlikte verilen yazılım için varsayılan lisanstır. Yazılım önceden yüklenmiş olarak veya bir zarf içinde bir kompakt disk olarak gelebilir ve bazen disk yedek kopya olmak üzere her ikisi de olabilir. Örneğin, büyük bir mağazadan yeni bir bilgisayar satın aldığınızda, içerdiği Windows işletim sistemi bir OEM lisansı kullanır.

Windows Kutu Lisansı
Birçok bilgisayara bir yazılım yüklemek isteyen bir işletme için OEM lisansı, daha çok bireysel son kullanıcıları hedeflediğinden programı lisanslamanın en etkili yolu değildir. Bunun yerine, böyle bir senaryoda daha yaygın bir çözüm, yazılımın bir kopyasını satın almak ve yazılım şirketinden bir "kağıt lisans" talep ederek, yazılımın tek bir lisans anahtarı ile birçok makineye yüklenmesini sağlamaktır.

Bir kişinin OEM lisansı alması genellikle daha iyidir; kurumsal uygulamalar çoğunlukla daha kolay ve daha verimli kağıt lisansı kullanır. Birden çok bilgisayara yazılım yüklemek isteyen bireysel bir kullanıcıysanız, birçok yazılım satıcısı en az beş farklı makine için uygun olan bir kağıt lisans verecektir. Yazılım satıcısı genellikle birden çok bilgisayarı lisanslamak için indirim sunacağından, bu, toplam yazılım satın alımınızda paradan tasarruf etmenin iyi bir yoludur.
Windows Lisansı satın alırken 1 bilgisayar için alacağınız lisansı bütün makinelerde kullanamazsınız. Diğer bilgisayarlar için alacağınız lisans sayısı ne kadar fazla ise o kadar indirimlide alabilirsiniz.
 

DEVAMINI OKU