loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Masaüstü

Masaüstü Fiyatları ve Modelleri

Masaüstü Fiyatı ve Modelleri

Masaüstü bilgisayar (desktop pc), tipik bir ofis ve çalışma masasının üzerine sığacak şekilde tasarlanmış kişisel bilgisayarlardır. Herkesin hatırlayacağı gibi ilk masaüstü bilgisayarlar çoğu kullanıcının masasına yatay olarak yerleştirilmiş olan bilgisayar kasasının üzerine tüplü bir monitör koyarak kullandığı kişisel bilgisayarlardı. Gelişen teknoloji ile dolu bilgisayar kasaları da gelişti.

Masaüstü Bilgisayar Kasası dolu olarak size gelir ve içinde anakart, ekran kart, işlemci, harddisk, ram gibi bilgisayar parçalarını bulundururken; monitör, klavye ve fare gibi giriş aygıtlarına bağlanan fiziksel donanımı barındıran Hazır sistem bilgisayarlardır. Masaüstü bilgisayarlar, kuruluşlarda olduğu kadar oyun oynama gibi tüketici kullanım durumlarında da yaygın olarak kullanılır hatta Oyuncu Kasası dolu olarak bir çok teknoloji firmasında satılır. Kuruluşta, birçok kullanıcının işini yapması için ana araç oldukları için önemlidirler.
Masaüstü Bilgisayarlarda dolu olarak seçilen kasalar genelde ev ve ofislerde gündelik işleri yapmak için kullanılırken masaüstü bilgisayarlarda dolu oyuncu kasaları yüksek performans getiren parçalardan oluşmaktadır. Bunlar oyuncular için ekran kartı, ssd disk, yüksek ram ve işlemci gücü ile toplanmış toplama masaüstü bilgisayarlardır.

Oyunlar oyun bilgisayarlarını genelde masaüstü bilgisayarlardan seçerler, Oyuncu Bilgisayarı Masaüstü olarak seçildiğinde diğer bilgisayarlara nazaran kapasite, işlem gücü, ekran kartı performansı olarak tartışılmaz unsurları vardır. 
Masaüstü bilgisayarlar son yıllarda en popüler kişisel bilgisayar türüyken, son yıllarda dizüstü bilgisayar satışları masaüstü bilgisayarları geride bıraksa da çoğu profesyonel kişisel bilgisayar tercihi olarak kasalı bilgisayar seçmektedir. Bununda en büyük etkeni dolu bilgisayar kasalarının diğer bilgisayarlara göre tamiri kolay, daha verimli, istenilen şekilde modifiye edilmesi ve hazır sistem bilgisayarlar fiyatlarının ucuz olması yüzünden en popüler tercih olmaya devam ediyor.

Dolu Bilgisayar Kasalarının Temel özellikler ve bileşenler
Bir masaüstü bilgisayar, masanın altına sığacak şekilde tasarlanmış bir mikro kasa veya mini kasa veya masanın üstüne çıkan normal bir kasa olarak karışınıza çıkar. İçerisinde bilgisayarın ana devre kartı olan bir anakart içerir. Masaüstü bilgisayar anakartları genellikle Advanced Technology eXtended ( ATX ), microATX veya Balanced Technology eXtended form faktörlerinde standardize edilmiştir. Masaüstü bilgisayar ayrıca harddisk depolama alanına da sahiptir. Anakart üzerinde işlemci ve ram montelidir.
Hemen hemen tüm masaüstü bilgisayarlarda yerleşik Ethernet kartı. Ayrıca Peripheral Component Interconnect Express ( PCIe ) gibi standart genişletme yuvalarına sahiptirler. Elektrik gücü anakart’a ve diğer bileşenlere iletmek için bir adet power supply vardır yani çalışmak için her zaman prize takılı olmaları gerekir.
Masaüstü bilgisayar kullanıcılarının dolu kasa seçimine göre anakart’a bağlı bir ekran kartı veya harici olarak da içerisinde ekran kartı ile gelir. Masaüstü ekran kartları oyuncular için önemli olduğu için bilgisayarın fiyatını etkileyen unsurlardan biridir.
Dolu Bilgisayar kasalarını monitör, klavye ve mause setinize bağlayarak kolayca kullanabilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayarı Nasıl Seçerim?
İlk masaüstü bilgisayar, 1968'de piyasaya sürülen Hewlett Packard 9100A idi. O zamandan beri, dünya çapında piyasaya sürülen ve kullanılan milyonlarca masaüstü bilgisayar var. Hal böyle olunca gelişen bilgisayar teknoloji ile en iyi masaüstü bilgisayarı seçmek sorunsalı karışımıza çıkar.

Aslında en iyi masaüstü bilgisayar diye bir şey yoktur olmamasının başlıca sebebi gelişen yazılımlar ve bununla beraber sektörlerdir. Oyun sektörünü ele alırsak her geçen gün gerçeğe yakın görsellerle karışımıza çıkıyorlar, işittiğimiz sesler yanı başımızda gerçekleşen bir olaydan oluyor sanki.
Son çıkan oyunları oynamak istiyorsunuz gibi bir algımız var? Bu yüzden ekran kartınızı, raminizi ve işlemcinizi modifiye ederek en iyi masaüstü bilgisayara sahip olmanız gerekir. Her gecen gün bilgisayar parçalarınızın modeli düşer ve bir süre sonra ömrünü tüketir, en iyi bilgisayarı dahi almış olsanız maksimum 10 yılda tarih olur, bunun yanında ilk 3-4 senede son çıkan oyunları oynayamamaya başlarsınız.

Bunun için masaüstü bilgisayar seçiminizi toplama bilgisayar kasasından yana kullanıyorsanız ilk tercihiniz ileri dönük kolayca modifiye edilebilir parçalar olmalıdır.Hem masaüstü bilgisayar fiyatı olarak hem de performans olarak en iyisine sahip olursunuz.

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp