loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Line Interactive

Line Interactive Fiyatları ve Modelleri

Line Interactive Fiyatı ve Modelleri

Line Interactive bildiğiniz gibi UPS güç kaynağıdır. Güç tüketen veri merkezlerinden sıradan evlere kadar, UPS her yerde bir yedek güç kaynağı olarak kullanılmıştır. Ağır hizmet UPS sistemleri, yüksek güçlü makinelere yedek güç sağlarken, hafif muadilleri elektrik kesintisi durumunda bilgisayarlara, modemlere ve belirli telekomünikasyon ekipmanlarına hizmet eder.

Ana güç sistemine verimli bir alternatif olarak UPS makinesi, elektrik kesintilerine istemeden katlanmak zorunda kalan topluluklar için birincil güç varlığıdır. Güç kesintilerinin yıkıcı etkilerinden muzdarip olan düşük güçlü elektronikler için bir UPS sistemi, gücün kendisi kadar önemlidir. Bir UPS sistemi, yalnızca hassas donanım aygıtlarına yedek pil sağlamakla kalmaz, aynı zamanda voltaj seviyelerini düzenlemek ve onları güç dalgalanmalarından korumak için de çalışır. Güç kesintilerine katlanmak zorunda kalan bir bilgisayar için bir UPS sistemi olmazsa olmazdır. UPS, veri kaybına yol açabilecek elektrik kesintilerini önleyerek bir bilgisayar kullanıcısının data kaybını ve bilgisayarının bozulmasını engeller.

Line Interactive UPS nedir?

Line-Interactive UPS, telekomünikasyon donanımına, bilgisayarlara ve sunuculara birkaç dakikalığına yedek güç sağlamak için kullanılan bir cihazdır. Dahili Otomatik Voltaj Dengeleyici tarafından desteklenen Line-Interactive UPS, düşük ve yüksek voltajlara karşı orta düzeyde koruma sağlar. Bu, UPS sisteminin voltaj seviyelerini gereken sınırda tutmasını ve Düşük veya Yüksek Voltaj nedeniyle bağlı cihazın hasar görmesini önlemesini sağlar. Line-Interactive UPS, invertör çıkışını kullanarak bağlı cihaza güç sağlar.

Line-Interactive UPS Nasıl Çalışır?

Line-Interactive UPS, ana güç sistemine bağlıyken invertörünü çalışır durumda ve çıkışıyla doğrudan bağlantılı halde tutar. Elektrik, ana güç sisteminden geçtiği sürece, inverter aynı zamanda aküyü şarj ederken onu çıkışa verir. Güç akışı durduğunda, inverter elektrik kaynağını ana güç sisteminden aküye çevirir. Bu, pilin çalışma modunu değiştirmesine ve depolanan gücü bağlı cihaza sağlamasına olanak tanır.

Line-Interactive UPS'in Özellikleri

Line-Interactive UPS, Stand-by UPS'ten daha fazla özellik sağladığına inanılır. Pil zamanlaması selefinden daha düşük olmasına rağmen, yine de büyük bir farkla kazanıyor. Aşağıda Line-Interactive UPS'in güç kesintilerine ve voltaj dalgalanmalarına karşı mücadelede değerli bir varlık olmasını sağlayan özellikleri verilmiştir.

Yedek Güç: Şüphesiz yedek güç, Line-Interactive UPS dahil olmak üzere herhangi bir UPS sisteminin birincil özelliğidir. Elektrik beslemesi kesildiğinde, Line-Interactive UPS bağlı bir cihazı birkaç dakika açık tutar. Her zamanki gibi yedek güç, PC kullanıcılarına kaydedilmemiş verilerini tamamlamaları için ek süre sağlar.
Ayrıca, ek süre, PC kullanıcısının, donanımının ömrünü uzatmak için bilgisayarın kapanmasını kolayca planlayabileceği anlamına gelir. Aynı şey, yedek güç için Line-Interactive UPS sistemi gerektiren diğer tüm cihaz türleri için de geçerli olabilir.

Voltaj Regülasyonu: Voltaj regülasyonu, çoğu UPS sisteminin en güçlü özelliklerinden biridir ve Line-Interactive UPS de bir istisna değildir. Otomatik Voltaj Stabilizatörü sayesinde Line-Interactive UPS, voltaj dalgalanmalarıyla nasıl başa çıkacağını bilir. Yedek UPS sistemi yalnızca ani voltaj yükselmeleriyle başa çıkabilirken, Line-Interactive UPS, Düşük Gerilim sorununu da çözmek için bir adım ileri gider. Böylece, ister Aşırı Gerilim, ister Düşük Gerilim olsun, Line-Interactive UPS, gerilimleri belirtilen sınırda tutabilir. Kısacası, Line-Interactive UPS'e bağlı bir cihazın tehlikeli voltaj yükselmeleri veya düşük voltaj iletimi ile başa çıkma olasılığı daha düşüktür.

Düşük Sıcaklık: Line-Interactive UPS modellerinin çoğu, sistemin iç sıcaklığını artırmadan çalışır. Akıllı çalışma kapasiteleri, sıcaklığı düşürür ve sistemin ısınmadığı bir noktaya kadar tutar. Sıcaklık ne kadar düşük olursa, UPS işlemleri o kadar düzgün olur ve çıktı sonuçları o kadar iyi olur.

Line-Interactive UPS Ne Kadar Süre Çalışır?

Çoğu Line-Interactive UPS, ana güç olmadan yalnızca 8-10 dakika dayanabilir. İster PC ister modem, Line-Interactive UPS'e hangi düşük güçlü cihazı bağlarsanız bağlayın, pil ömrü 10 dakikayı geçmez. Bu sürede elektrikten kesintilerinden çıkacak sıkıntıları, özellikle voltaj regülasyonu için en iyisidir. Voltaj seviyesini korumak ve çeşitli makine türlerinin kritik bileşenlerine zarar veren artan voltaj dalgalanmaları sorununu çözmek için yeterince iyidirler.

 

 

DEVAMINI OKU