loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Kesintisiz Güç Kaynağı

Kesintisiz Güç Kaynağı Fiyatları ve Modelleri

BLUETTI B500 BATARYA

128,660.99 ₺

Kesintisiz Güç Kaynağı Fiyatı ve Modelleri

Kesintisiz Güç Kaynağı sektör adı UPSdir, UPS sisteminin gerekli olmasının nedeni, şebeke elektriğinin bir şekilde güvenilmez olabilmesidir.  Periyodik olarak sürekli elektrik kesintisi yaşanması veri kaybına diğer elektronik cihazların bozulmasına neden olabilir. Ayrıca voltaj yükselmesi, voltaj düşmesi gibi problemler de şebeke elektriğinin kalitesini etkiler. Cihaz sağlının korumak ve çalışma verimliliğini sağlamak ve şebeke elektrik programlarından kaynakları kullanılan cihazların bozulmaması için kesintisiz bir güç kaynağı en iyi güvencedir.


Kesintisiz Güç Kaynağı Nasıl Çalışır?
Yaygın bir acil durum güç sistemi veya yedek jeneratörden farklı olarak, kesintisiz bir güç kaynağı, pillerde depolanan enerjiyi kullanarak giriş gücü kesintilerine karşı neredeyse anında koruma sağlayabilir.
Bir UPS sisteminin dört ana fonksiyonel bileşeni aküler, invertör, doğrultucu ve statik baypas anahtarıdır. Akü, UPS gücünün kalbidir ancak aynı zamanda UPS arızasının ana kaynağı da olabilir. Bir UPS doğrultucu iki önemli görevi yerine getirir: giriş şebeke gücünü AC'den (Alternatif Akım) DC'ye (Doğru Akım) dönüştürmek ve DC güç sürücüye yönlendirilirken aküleri şarj etmek. Daha sonra invertör, yük kullanımı için doğrultucudan (veya pillerden) gelen DC gücünü tekrar AC gücüne dönüştürür. Statik baypas anahtarı, şebeke AC gücünün UPS bileşenlerini atlayarak doğrudan UPS üzerinden yüke akmasını sağlar ve bir UPS Kesintisiz Güç Kaynağı elektrik arızası durumunda hayati bir savunma hattı sağlar.


Kesintisiz Güç Kaynağı Nedir?
Kesintisiz güç kaynağı (UPS), aşırı gerilim korumasını yedek akü ile birleştiren elektrikli bir cihazdır. UPS'in birincil işlevi tam olarak adındadır: UPS'e takılı cihazlara kesintisiz bir şekilde güç sağlamak .
UPS üniteniz şarjlıysa, fişini prizden çekebilirsiniz ve bağlı tüm cihazlar piller veya akü bitene kadar çalışmaya devam eder; tıpkı şarj cihazından çıkarılan bir dizüstü bilgisayarın pil gücüyle bitmesi gibi.
Kesintisiz güç sağlama birincil işlevine ek olarak, UPS biriminde ayrıca güç düzeltme, bilgisayardan UPS'e iletişim, siz orada olmadığınızda düzgün kapanmayı sağlamak için bilgisayardan UPS'e iletişim ve ek özellikler gibi ek özellikler bulunur. Çoğu ünitede bölünmüş güç çıkışları vardır, böylece yükü bir güç kesintisi durumunda açık tutmak istediğiniz cihazlar ve o kadar önemli olmayan cihazlar arasında paylaştırabilirsiniz.
Örneğin, bilgisayarınıza bağlı birden çok monitörünüz varsa, pil çalışma süresini uzatmak için birincil monitörü yedek pil konumuna almayı tercih edebilirsiniz. Güç kesildiğinde üç monitörden bir monitöre düşeceksiniz, ancak aynı zamanda bilgisayarı kapatmak için fazladan zamanınız olmasını sağlar.


Neden Kesintisiz Güç Kaynağı Kullanmalıyım?
Pek çok kişi, UPS birimlerinin tek kullanımının kararlılığın ve çalışma süresinin çok önemli olduğu söyler. UPS Sunucu odanızda, ofisiz de kullandığınız bilgisayarlar için elektrikten kaynaklı sorunlarda data kaybını önler ve donanımsal arızaları engeller, İşyerinizde elektrikle çalışan herhangi bir cihazın elektrik kaynaklı bozulmasının önüne geçmenin tek yöntemi UPS kullanmaktır. Lütfen kendi elektronik cihazlarını ve sunucu – kişisel ve iş bilgisayarlarındaki verilerinizi korumanın önemini küçümsemeyin.
UPS Üniteleri Kesintilere ve Dalgalanmalara Karşı Koruma Sağlıyor
Elektrik dağıtımıyla ilgili sorunlar, elektronik cihazlar arasındaki hasar ve arızaların başlıca nedenleri arasındadır. Bilgisayar da dahil olmak üzere aygıtlarınız kendi elektriklerini üretebilselerdi, kesintisiz bir güç kaynağına sahip olurdu, hatta hiç kapanmazlardı.
Yine de, ömürleri boyunca açılıp kapanmanın yavaş tahribatından onları kurtarmak için tüm elektronik cihazlarımızı her zaman açık bırakmak özellikle ekonomik ve çevre dostu değildir. Ancak onları kurtarabileceğimiz şey, ani güç kaybından kaynaklanan ani elektrik kesintiler ve güç şebekeye geri geldiğinde meydana gelen dalgalanmalardır.
Bir UPS'in maliyeti, tüm bir bilgisayarı, oyun konsolunu veya başka bir pahalı veya hassas cihazı değiştirmenin fiyatıyla maliyet analizi yapıldığında önemsiz kalır.


UPS Üniteleri Güç ve Voltaj Düşmelerine Karşı Koruma Sağlar
Kesintisiz Güç Kaynakları hakkında sık sık duyduğumuz bir şey, evinizde sık sık elektrik kesintisi yaşamıyorsanız buna ihtiyacınız olmayacağı fikridir.
İlk bakışta, bu mantıklı. UPS ünitesi elektrik kesildiğinde gücü açık tutmak içinse ve elektrik çok sık kesilmiyorsa, o zaman bir UPS'e ihtiyacınız yok değil mi? Bununla birlikte, uzun süredir UPS kullanıcısı olarak, sizi temin ederiz ki, evinize iletilen elektrik gücün tamamen dengeli olduğunu düşünseniz bile öyle değildir.
Mahallemdeki gücün sabit olduğunu sanıyordum, ancak ilk UPS ünitemi kurduktan sonra ayda birkaç kez voltaj düşüşleri ve diğer sorunlar olduğunu hemen keşfettim. Gücün tamamen kesilmemesi, dalgalanmaların ekipmanınız için zararlı olmadığı anlamına gelmez.
Bir ampul veya bir ısıtıcı ile uğraşırken dengesiz güç pek önemli olmayabilir. Ancak güç nadiren kesilse bile, bilgisayarınız ve diğer hassas cihazlarınız için bir UPS almanızı hayati öneme sahiptir.


UPS (Güç Kaynakları) Üniteleri Veri Kaybını Önler
Bu kadar çok kişinin çevrimiçi yedekleme çözümleri ve bulut tabanlı dosya depolama kullandığı bir çağda veri kaybını geçiştirmek kolaydır . Ancak PC'nizde bir yedekleme ünitesi çalıştırmanız veya dosyalarınızı bir drive ile senkronize etmeniz, yenilmez olduğunuz anlamına gelmez.
Sabit sürücünüz (veya tüm bilgisayarınız) bozulursa, başınız ağrır, kendimizi bir anlık hayal ettiğimizde bile canımız sıkıldı. Yalnızca eşitleme sürecinde olan veya henüz eşitlenmemiş verileri kaybetme riskini almakla kalmaz, aynı zamanda çoğu kişi bilgisayarlarındaki tüm dosyaları aktif olarak yedeklemez ve sistem yedeklemelerini tamamlamaz.
Dolayısıyla, sabit diskiniz bozulursa, yalnızca yedeklenmemiş verileriniz dışında kalmazsınız, ayrıca seçtiğiniz işletim sistemini yeniden yüklemek, tüm uygulamalarınızı yüklemek vb. için gereken süreyi de kaybedersiniz. (Tam bir geri yükleme yapamama düşüncesi sizi endişelendiriyorsa, bilgisayarınızın tam bir yedeğini almanın tam zamanı.
UPS kullanmak PC'nizin sorunsuz ve istikrarlı çalışmasını, sabit sürücünüzün ve ek donanımınızın güvenli ve çalışır durumda kalmasını sağlar.


UPS Birimleri Çevrimiçi Kalmanıza Yardımcı Olabilir
Kesintisiz Güç Kaynakları, insanların onları satın almalarının en yaygın nedeni olsa da, yalnızca bilgisayarınız için değildir.
Ayrıca elektrik kesintileri ve elektrik kesintileri gibi güç kesintisi olayları karşısında evinizdeki diğer donanımları çevrimiçi tutmak için oldukça kullanışlıdırlar. Aslında, elektrik kesintileri sırasında çevrimiçi kalmanıza yardımcı olması için internet modeminiz ve Wi-Fi yönlendiriciniz için küçük bir UPS almanızı şiddetle tavsiye ederiz .
Ve yine, mahallenizde elektrik problemine sahip olduğunuzu düşünseniz bile, ağ donanımınız için küçük bir UPS almak önemlidir. PC için sorunlara neden olan aynı voltaj düşüşleri ve sorunları, modeminiz ve yönlendiriciniz için de sorunlara neden olur.
Sık sık bağlantı kopmaları veya başka sorunlar yaşıyorsanız, İSS'nizden size yeni bir modem göndermesini veya eskiyen Wi-Fi yönlendiricinizi değiştirmesini istemeniz gerekebilir . Ancak arızaları engellemek ve düzeltmek için basit bir UPS'e de ihtiyacınız var.
Swich ve modeminiz için bir UPS ünitesi, elektrik kesintisi sırasında da harikadır çünkü telefon şarj cihazınızı yönlendiricinin UPS'sine takarsınız. Işıklar sönse ve televizyonunuzu açamasanız bile en azından çevrimiçi olacaksınız.

Kesintisiz Güç Kaynakları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Evinize bir veya daha fazla UPS birimi ekleme konusundaki görüşlerimize ek olarak, ihtiyaçlarınız için doğru UPS'i seçebilmeniz için insanların UPS birimleri hakkında en sık sorduğu soruların bazılarına göz atalım .


Kesintisiz Güç Kaynağı Fiyatları Ne Kadardır?
Küçük bir UPS için yaklaşık 900-2000 TL fiyat aralığında satın alabilirsiniz. Daha fazla kapasiteye ve özelliklere sahip daha gelişmiş küçük UPS birimlerinin maliyeti 2000-6000 Tl arasındadır, büyük UPS birimlerinin maliyeti kolayca 20.000 TL ve daha fazladır.
İhtiyaçlarınız İçin Doğru Boyutta Kesintisiz Güç Kaynağını Nasıl Seçersiniz?
Şüpheye düştüğünüzde, UPS ünitenizi büyütmek kötü bir fikir değildir. Daha fazla pil kapasitesi, ihtiyaç duyduğunuzda daha fazla çalışma süresi anlamına gelir.
UPS güç terminolojisi, muhtemelen daha aşina olduğunuz diğer bilgisayar terminolojisinden biraz daha gizlidir, bu nedenle, UPS'e takacağınız donanıma bağlı olarak volt-amper sayısının akü çalışma süresine çevirerek hesaplamalısınız


Kesintisiz Güç Kaynağı Bakım Gerektirir mi?
UPS ünitenizde sık sık rutin bakım yapmanız gerekmeyecek, ancak kullanıcı tarafından değiştirilebilen akülere sahip modellerde, ürünün kullanım ömrü boyunca muhtemelen bir veya birkaç kere değiştirilebilir fazlasına ihtiyaç duymazsınız.
Bakımdan kaçınmak için yeni bir UPS alabilirsiniz fakat pilleri veya aküyü değiştirmek çok daha ekonomiktir ve performans açışınızdan hiçbir sıkıntı göstermez.


Kesintisiz Güç Kaynakları Ne Tür Piller Kullanır?
Akıllı telefonunuz ve Bluetooth hoparlörler gibi evinizdeki diğer cihazlardaki pillerin aksine, Kesintisiz Güç Kaynakları lityum iyon piller kullanmaz. UPS'inizdeki aküler, arabanızdaki akü gibi kurşun asitli akülerdir.


Kesintisiz Güç Kaynağı Bataryaları Tehlikeli midir?
Kesintisiz Güç Kaynağı pilleri , lityum iyon piller açısından tehlikeli değildir . Başarısız olduklarında, şarj tutmayı bırakırlar ve lityum iyon pillerin bilinen daha dramatik ve patlayıcı arıza riski yoktur .
Kurşun ve asit içerirler, ancak sızdırmaz bir kurşun asit tasarımı kullanırlar ve pil kutusuna bir matkap veya el testeresi ile kesmediğiniz sürece bunları kullanmak güvenlidir.


Kesintisiz Güç Kaynağı Pilleri Geri Dönüştürülebilir mi?
Evet, sızdırmaz kurşun-asit piller geri dönüştürülebilir. Birçok büyük hırdavatçı, belediyeye ait tehlikeli madde imha tesislerinin çoğunda olduğu gibi, geri dönüşüm için akü ve pilleri kabul ederler.


Kesintisiz Güç Kaynağına Ek Priz Takabilir miyim?
Cihazların bulunduğu prizin güç derecesini aşmadığınız sürece bir UPS üzerindeki elektrik prizlerine bir anahtarlı uzatma kablosu veya kablo ayırıcı takabilirsiniz.
Örneğin, ev ofisinizde bir avuç dolusu düşük vatlı küçük cihaz varsa, bir kesinti sırasında gücü açık tutmak istediniz, ancak UPS'inizdeki pille sağlanan güç bağlantı noktalarından biri hariç hepsini zaten kullanmışsanız, bu birden fazla cihazı tek bir prize takmak için bir anahtarlı uzatma kablosu veya kablo ayırıcı takmak iyi olur.
 

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp