loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Masaüstü Bilgisayar Fiyatı ve Modelleri

Masaüstü bilgisayarlar

Masaüstü bilgisayarlar geliştirme ve tamiri düşük maliyetle olması ve güçlü performans sunduğu için en yaygın kullanılan sistemlerdir, Masaüstü Bilgisayarlar ev ve işyerlerinde kullanırlar oyun bilgisayarı olarak da laptop bilgisayarlardan daha çok tercih edilir, bu tercihin başlıca sebebi donanımların kolayca yenilenmesidir, kimseye ihtiyaç duymadan eski parçaları çıkartıp yeni parçaları takabilme imkanıdır. Masaüstü Bilgisayarlar monitör, kasa ve klavye-mause setinden oluşurken gelişen teknoloji ile bu bilgisayar türlerine Kasasız bilgisayarlar olarak adlandırılan All-in-One Bilgisayar Modelleri ve Mini Bilgisayarlarda eklenmiştir.

Masaüstü Bilgisayarlar; kullandığı donanımlardan yer kaplamasından dolayı büyük bir kasaya ihtiyaç duyar, kasaların boyutu içindeki soğutma sisteminin de kapladığı alana göre kasa boyutları değişir, bu nedenle bu tür bilgisayarlar büyük bir alan kaplar, All-in-One ise monitör ve kasanın tümleşik olarak geldiği bilgisayar sistemleridir, Kasası içinde olan monitör pc olarak da bilinen All-in-One Pc’ler tek bir monitör gibi görünürken içinde aynı zamanda bilgisayar donanımlarını barındırmaktadır, bir monitörlük alan kapladığından ofis ve işyerinin yeni tercihlerinden olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte.

Mini Bilgisayar işe Masaüstü Bilgisayarların tabiri caizse yavrusu gibidir, ortalama bir kitap boyutunda olan mini bilgisayarlar içinde genelde atom işlemci barındırmakla beraber anakart, tümleşik ekran kartı, disk ve ram i bulundurmaktadır, kapladığı alan inanılmaz küçük olmasına rağmen bu bilgisayarların performansı bütün kullanıcıları şaşırtmaktadır.

Neden Masaüstü Bilgisayar Almalıyım?

Masaüstü Bilgisayarlar fiyat ve perfomans olarak diğer bilgisayar türlerinin hepsinden daha avantajlıdır. Masaüstü Bilgisayarlarda istediğiniz donanıma göre fiyat aralığı artar veya azalır bunu seçmek sizin elinizdedir, ilerleyen zamanlarda donanımlarınızın yerine yeni modelleri eklemek istediğinizde istediğiniz bilgisayar parçasıyla değiştirebilirsiniz dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi sadece hard diskle kısıtlı kalmazsınız. Ram, Ekran Kartı, Anakart, power supply, harddisk ve dahası kasanızı bile yenisiyle kolayca değiştirebilirsiniz. Bu yüzdende masaüstü bilgisayarlın ömrü ortalama 5 ile 7 yıl arasında değişirken kullandığınız bilgisayar parçaları ile bu ömrü siz belirleyebilirsiniz. Bu yüzden masaüstü bilgisayar almak diğer bilgisayar türlerine göre hem fiyat olarak daha ucuzdur, hem de performans olarak seçtiğiniz parçalara göre değişiklik gösterirken aynı zamanda bilgisayarınızın ömrünü de dilediğiniz doğrultuda arttırmış olursunuz.

DEVAMINI OKU