loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Optik Sürücü Fiyatı ve Modelleri

Optik Sürücüler bir diğer adı ile CD-ROM ve DVD-ROM lar, USB teknolojisinin çıkmasıyla arka plana atılsa da ne zaman lazım olacağı belli olmayan bir teknolojidir. Teknoloji ilerlese de DVD ve CD okuyuculu Laptop ve Masaüstü Bilgisayar için harici ve dahili DVD-ROM CD-ROM lar üretilmektedir.

Optik sürücü, optik diskler tarafından CD, DVD, Blu-ray gibi disklerden sağlanan verileri gözlemleyebilen ve okuyabilen bir teknolojidir. Optik disk sürücülerinin lazer teknolojisi, veri depolama için manyetik sürücülerin manyetik depolama ortamından daha uygun hale getirdiğinden, optik sürücüler neredeyse manyetik sürücülerin yerini almıştı.

Optik sürücüler Laptop ve Masaüstü Bilgisayarlara CD-ROM USB Dönüştürücü ilede bağlanabilirler, Blu-ray, CD'ler veya DVD'ler gibi birden çok optik diskle ilişkilidir ve genellikle disklerden çeşitli yazılımlar yüklemek ve diğer disk teknolojine pek güvenmeyenler için yedekleme sistemi olarak da kullanılır.

Optik sürücüler, diski RPM (dakikada dönüş) cinsinden ölçülen sabit bir hızda döndürerek çalışır. Sürücü, verileri okumak ve gözlemlemek için gelişmiş yüksek teknoloji lazer ışınları kullanır ve arabirimi bilgisayarlardan daha küçüktür.

Çeşitli optik disk türleri vardır. Bunları okunabilir, silinebilir veya yazılabilir disklere ayırabiliriz. Diskler arasında CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM ve Blu-ray diskler bulunur.

Masaüstü Bilgisayarlar ve Dizüstü Bilgisayarlar (Laptop Bilgisayarlar) için harici ve dahili olarak bir çok model ve hızda üretilmektedir. Okuma ve Yazma teknolojisine göre fiyat farklılıkları da göstermektedir.

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp