loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

Kulaklık & Mikrofon

Kulaklık & Mikrofon Fiyatları ve Modelleri

Kulaklık & Mikrofon Fiyatı ve Modelleri

Kulaklık ve Mikrofonlar şüphesiz çalışan profesyoneller arasında en popüler donanımdır. Dikkatinizin dağılmasını engellemek, kristal netliğinde müzik dinlemek veya oyun oynarken kulaklık ve mikrofon kullanarak takımınızla iletişim halinde olmak son zamanların vazgeçilmez teknolojidir.
Kulaklıklı mikrofon seti, kulaklık takmak veya mikrofon tutmak zorunda kalmadan iletişimi mümkün kılar. Örneğin bir telefon ahizesinin yerini alır ve aynı anda hem konuşmak hem de dinlemek için kullanılabilir. Kulaklıkların diğer yaygın kullanımları, bir bilgisayarla bağlantılı olarak yayıncı olarak kullanmak, oyun veya video iletişimi için idealdir.

Kulaklık ve Mikrofon teknolojisi, her yıl piyasaya sürülen ve satılan milyonlarca modelle günümüzün en hızlı büyüyen pazarlarından birine sahip . Bu nedenle, mevcut pek çok tür olduğu düşünüldüğünde, yeni bir çift kulaklık veya mikrofon satın almak daha zor olamazdı.
Hali Hazırda kulaklıklar en çok oyuncular ve yayıncılar kullanmaktadır. Bu kulaklık modelleri kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılmaktadır. Kulaklıklar, her iki kulağı da tamamen saran kalın kafa bantlarına sahiptir.
Kulaklıklar çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Video oyunları oynamak, telefon görüşmeleri yapmak ve bir bilgisayara erişmek için kullanılabilirler. Kulaklıktaki mikrofon da duruma göre çıkarılabilir veya değiştirilebilir.
Oyun, kulaklıklar için popüler bir kullanımdır. Birçok kişi, en iyi deneyimi sağladıkları için kulaklıklarla oynamayı tercih ediyor. Kulaklıklar, oyundaki tüm sesleri duymanızı ve diğer oyuncularla daha etkili konuşmanızı sağlar.
Telefon görüşmesi yapmak, kulaklıkların öne çıkan bir başka kullanımıdır. Telefondaysanız ve not almanız veya herhangi bir şey yazmanız gerekiyorsa, ahizenin mikrofonunu çıkarabilir ve arka plan gürültüsünden endişe duymadan konuşmaya devam edebilirsiniz.
Son olarak, bazı kişiler kulaklık takarken bilgisayarlarında çalışmayı sever. Bu, bireylerin dikkati dış etkenler tarafından dağılmadan görevlerine konsantre olmalarını sağlar.
Kullaklık almadan önce dikkat etmeniz gereken kulaklık fiyatları değildir, öncelikle kablolu kulaklık mı yoksa kablosuz bluetooth teknolojisi kullanan modelini mi seçmelisiniz. Bu iki kulaklık modeli arasında ses kalitesi olarak artık çok az bir fark kalmasına rağmen kablolu kulaklıklar daha çok tercih edilmektedir. Bluetooth kablosuz kulaklıklarında yolculuk esnasında bilgisayar harici telefon ipod gibi cihazlarla kullanılıyor olması da cezbedici ayrı bir seçenektir

Kulaklıklar nasıl çalışır? 
Tüm kulaklıklar, ses sinyallerini (elektrik enerjisi) ses dalgalarına (mekanik dalga enerjisi) dönüştüren dönüştürücüler olarak işlev görür. Kulaklık sürücüsü sese elektromanyetik, elektrostatik veya piezoelektrik prensiplerle tepki verir ve duyduğumuz sesi üreten bir diyaframın hareket etmesine neden olur.
 

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp