loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Drone

Drone Fiyatları ve Modelleri

DJI MINI 2 SE COMBO DRONE

16,038.02 ₺

18,164.35 ₺
DJI AVATA FLY MORE KIT

8,951.21 ₺

Stok Tükendi
DJI AVATA PRO-VIEW COMBO DRONE

53,124.21 ₺

Stok Tükendi
DJI AVATA DRONE

19,678.17 ₺

Stok Tükendi

Drone Fiyatı ve Modelleri

Piyasadaki birçok drone, kontrol çubukları ve düğmelerden oluşan standart bir kontrol düzeni kullanır. Bazı denetleyicilerin görünümü şekil ve boyut olarak farklılık gösterse de temel denetimler aynıdır. Basitlik adına, bugün Mavic , Phantom ve Spark gibi tüketici dronlarında yaygın olarak bulunan modlardan bahsedeceğiz.

Sol joystick'i yukarı doğru itmek dronun yukarı uçmasına neden olurken, joystick'i aşağı doğru itmek dronun alçalmasına neden olur. Alternatif olarak, bu joystick'i sola ve sağa itmek drone'u sırasıyla sola ve sağa döndürür.

Sağ çubuk, drone'nun yönünü veya hareketini kontrol eder. Sağ joystick'i yukarı, aşağı, sola ve sağa itmek, drone'nun sırasıyla ileri, geri, sola ve sağa hareket etmesine neden olur.

Büyük olasılıkla, kamerayı kontrol etmenizi sağlayan birkaç düğmeniz de olacaktır. Bu kontroller fotoğraf çekebilir, video kaydedebilir, kamerayı eğebilir veya kaydırabilir ve ayrıca menülere erişmenizi sağlar. Uçmadan önce her düğmenin ne yaptığını öğrenmek yardımcı olabilir.

Drone kontrol düzeni oldukça sezgiseldir ve kullanımı kolaydır. Sadece dronun hangi tarafının önde olduğunu hatırladığınızdan emin olun, böylece hangi yönün ileri ve geri olduğunu hatırlayabilirsiniz. Daha fazla güvenlik için uçarken dronunuzu GPS modunda tutun; böylece kontrol çubuklarının girişi kesildiğinde havada asılı kalır ve konumunu korur.

Drone ile Nerede Uçma Alıştırması Yapabilirsiniz?
Kontrollerde ustalaştığınızda ve gökyüzüne uçmaya hazır olduğunuzda, bir sonraki önemli adım çevrenizi incelemektir. Yeni bir yere vardığınızda, etrafınızdaki araziyi gözlemlemek için her zaman bir dakikanızı ayırın. Bu, kalkış yaptığınızda ve havada olduğunuzda sürpriz olmaması için yapılır. Drone'unuzu güvenle uçurabilmeniz için binaların, ağaçların ve elektrik hatlarının nerede olduğunu not edin. Her zaman yerel havaalanlarının ve helikopter pistlerinin nerede olduğunu kontrol ettiğinizden emin olun; güvenlik nedeniyle, onlara yakın uçmak istemezsiniz. Gönül rahatlığıyla uçmanıza yardımcı olacak yerel uçuş kurallarını ve düzenlemelerini keşfedin .

Her uçuştan önce araziye dikkat edin ve farklı hava koşullarına hazırlanın; rüzgar, yağmur ve sıcaklık uçuş performansını önemli ölçüde etkileyebilir. Ufukta yağmur yağacak gibi görünüyorsa uçuşunuzu ertelemek iyi bir plandır. Yağmur suyu sadece elektronik ekipmanı etkilemekle kalmaz, aynı zamanda görüş ve iletim sinyallerini de engelleyebilir. Yağmur gibi, rüzgar ve sıcaklık da ne kadar pille çalışmanız gerektiği de dahil olmak üzere uçuşunuzu etkileyebilir. Geri dönüp iniş yapmak için yeterli zamanınız olması için her zaman dronunuzun pil seviyelerine dikkat edin.

Uçuş Öncesi Kontrol Listesi

  • Drone'nun fiziksel durumunu kontrol edin. Pervanelerde aşınma veya çatlak olup olmadığına bakın;
  • Uçmayı planladığınız bölgenin kural ve düzenlemelerini kontrol edin;
  • Pillerinizin dolu olduğunu ve uçuş için yeterli güce sahip olduğunu kontrol edin;
  • Kontrol cihazınızın ve dronunuzun doğru şekilde bağlandığını kontrol edin;
  • Hava koşullarına dikkat edin;
  • Kalkış ve iniş için açık olup olmadığını belirlemek için drone'nuzun etrafındaki yakın alanı kontrol edin;
  • Kamera ayarlarınızı kontrol edin . Drone'nuzun gördüklerini görebilmek daha güvenli uçuş sağlar;
  • Fotoğraf veya video çekmeyi planlıyorsanız dronunuzda bir hafıza kartı olduğundan emin olun;
  • Havalanmak üzere olduğunuz dronun yakınındaki herkese duyurun;
  • Uçarken drone ayarlarını izleyin.
DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp