loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Ürünlerimiz

El Terminali

El Terminali Fiyatları ve Modelleri

El Terminali Fiyatı ve Modelleri

El terminali, barkodlarda ve kare kodlarda kayıtlı verileri kolayca toplayabilen taşınabilir bir terminaldir.
Bazı modeller, barkodlara ve kare kodlara ek olarak karakterleri okumak için bir karakter tanıma işlevi kullanabilir. Veri toplama dışındaki işlevler arasında veri iletimi/alımı, veri depolama, tuş girişi ve ekran görüntüsü yer alır.
El terminalleri, kullanışlı barkod okuyuculardan daha karmaşıktır fakat El terminalleri daha çok yönlüdür ve geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir, el tipi tarayıcılar ise tek işlevli olmalarına rağmen daha düşük fiyatlı olmaları nedeniyle ticari POS verilerini okumak ve hesap yazdırma gibi özellikleride bulunur.


El Terminallerinin Kullanım Alanları
El terminalleri, çeşitli iş uygulamalarında kolayca veri toplayabilen taşınabilir terminaller olarak kullanılır, örneğin:
Teslim Alma ve Paket Yönetimi: Android donanımlı tek bir el terminali, teslimat bilgilerini gönderip alabilir, müşterilerle iletişim kurabilir ve navigasyon ve dinamik yönetimi gerçekleştirebilir.
Sevkiyat Yönetimi: Ürün raf bilgileri büyük bir ekranda görüntülenebilir ve operasyonel verimliliği artırmak için bir depo yönetim sistemine bağlanabilir. Üretim ve farmasötik alanlarda vb. Hammadde ve süreç yönetimi. Verimli ve doğru girdiler yoluyla gerçek zamanlı süreç yönetimi gerçekleştirilebilir.
Sipariş Yönetimi: Verimliliği artırmak ve zamanı azaltmak için siparişler mutfak veya depo, satış ofisleri ile gerçek zamanlı olarak bilgi paylaşılabilir.
Sayacı Okuma: Su, elektrik ve dogal gaz sayaçlarını okuyarak İş verimliliğini artırır ve kişisel bilgilerin yönetimini sağlar.

El Terminalleri Nasıl Çalışır?

Veri Okuma İşlevi: Veri okuma işlevi, ürünlere eklenmiş barkodları, QR kodlarını ve diğer kare kod gibi çok boyutlu kodları ve karakterleri okumak için lazerler veya LED'ler kullanır ve bunları belirli kurallara göre sayı, harf ve sembollere dönüştürür. 
Ekran Görüntüsü: LCD'ler esas olarak CPU'nun kontrolü altında karakterleri, grafikleri, görüntüleri vb. görüntüleyen ekran görüntüleri için kullanılır.
Çalıştırma İşlevi: Çalıştırma fonksiyonları, miktarların girilmesi için bir klavye veya sayısal tuş takımı veya ekranla entegre bir dokunmatik panel aracılığıyla gerçekleştirilir. Giriş bilgileri CPU tarafından çözülür ve harfler, sayılar ve semboller olarak tanınır.
İletişim: İletişim temel olarak kablosuz LAN veya Bluetooth aracılığıyla gerçekleştirilir. Terminal, İnternet veya dahili bir ağ aracılığıyla bir ana bilgisayara veya diğer terminallere bağlanır ve okunan tarih, saat ve ürün verileri, ana bilgisayara veya diğer terminallere gerçek zamanlı olarak gönderilmeden ve alınmadan önce terminalde saklanır.

Hangi El Terminali Modelini Seçmeliyim
El terminalleri çeşitli modellerde mevcuttur. Mevcut birçok model arasından uygun ürünü seçmek için işinizin doğasına, kullanılacağı ortama ve maliyetine göre bir ürün seçin.
Gerekli uygulamalar işin niteliğine göre farklılık gösterecektir. Birçok el terminali bir Android işletim sistemi ile donatılmıştır, ancak kullanılabilecek uygulamalar işletim sistemi sürümüne göre değişir. Gerekli uygulamaların sağlanıp sağlanmadığını kontrol edin.
Ayrıca, RFID okuyucular ve interkomlar gibi özel gereksinimleri de dikkate alın. 
Ürünün kullanılacağı sahanın ortamına göre medikal tip, patlamaya dayanıklı tip, soğutmalı tip gibi özel çevre koşullarını sağlayan bir model gerekebilir.
El Terminali modeli ve fiyatı bir diğer önemli husustur. El terminalinin sadece satın alma maliyeti değil, bakım maliyeti de dikkate alınmalıdır.

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp