loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Barkod Okuyucu

Barkod Okuyucu Fiyatları ve Modelleri

Barkod Okuyucu Fiyatı ve Modelleri

Geçen yüzyılda yapılan tüm teknolojik gelişmeler arasında barkodlar belki de en çok gözden kaçan ve en az değer verilenlerden biridir. Diğer çok az icat, günlük yaşamlarımız üzerinde bu kadar sessiz ama kolaylık acısından çok önemli bir etkiye sahip olmuştur.
Böyle günlük bir teknoloji için barkodların inanılmaz bir etkisi oldu. Özellikle perakende sektörü, barkod okuyucularla gelen avantajlardan yararlandı. Müşteri hizmetleri daha hızlandı, işlemler daha sorunsuz ve stok kaybı en aza indi.

Barkod okuyucu (veya barkod tarayıcı ), basılı barkodları okuyabilen, barkodda bulunan verilerin kodunu çözebilen ve verileri bir bilgisayara gönderebilen optik bir tarayıcıdır. Optik impulsları elektrik sinyallerine çeviren bir ışık kaynağı, bir mercek ve bir ışık sensöründen oluşur. Ek olarak, hemen hemen tüm barkod okuyucular, sensör tarafından sağlanan barkod görüntü verilerini analiz edebilen ve barkod içeriğini tarayıcının çıkış bağlantı noktasına gönderebilen kod çözücü devresi içerir.

Kısacası, bir barkod okuyucu ( barkod tarayıcı olarak da bilinir ), barkod tarafından temsil edilen bilgileri tarayan, kodunu çözen ve yakalayan elektronik bir cihazdır.

Barkod Okuyucular nasıl çalışır?
Çoğu insan için bir barkod okuyucu, çalıştırılması çok basit bir teknoloji parçasıdır. Buna rağmen, okuyucuların çalışma şekli aslında oldukça karmaşıktır. Fakat biz bu konuyu kısa bir özetle anlatacağız.

Bir barkod okuyucunun barkod taramasının ardındaki beş süreç vardır. Okuyucu, barkodun üzerine bir ışık kaynağı, genellikle bir LED veya lazer ışığı tutar. Işık makineye geri yansıtılır ve özel bir bileşen tarafından yakalanır. Barkodların bu iki renk olarak siyah ve beyaz olmasının ve sırasıyla en az ve en çok yansıtıcı olmasının nedeni budur. Okuyucu barkod boyunca hareket ettikçe, yansıyan ışık bir açma-kapama darbesi üretir. Bu darbe okuyucu tarafından yorumlanır ve sayılara dönüştürülür. Sayılar daha sonra tarayıcıya bağlı bilgisayara beslenir ve karşılık gelen öğeyle eşleştirilir.

Bu basit görünen süreç, hem iş hem de müşteri deneyimini inanılmaz derecede kolaylaştırdı. Barkodlar sayesinde işlem yapmak ve envanter yönetimini takip etmek her zamankinden daha kolay. Bir çok işletme bakkal, eczane, market gibi perakende satış yapan veya stok takibi yapan bir çok firma barkod sistemini kullanır.

Doğru Barkod Okuyucu (Barkod Tarayıcı) nasıl seçersiniz?
Doğru barkod okuyucu modellerini seçmek, şirketinizin üretkenliğini artırma ve aynı zamanda yanlışlıkları azaltma potansiyeline sahiptir. Barkod tarayıcıların temel amacı yatırım getirinizi artırmaya yardımcı olmaktır. Barkod cihazları yaptığınız yatırımlardan tasarruf etmenize yardımcı olmaktır. Sürekli gelişen teknoloji ve değişen barkodlarla, neye ihtiyacınız olduğunu bilmek daha da zorlaşıyor.

Barkod Okuyucuları seçerken hangi model size daha uygun olur bunu belirlemeniz gerekir. Barkod sistemi Kurmanın en başında barkod okuyucular gelir, başlıca Barkod Okuyucu tipleri; Kalem tipi okuyucular, Masaüstü Barkod Okuyucular, Lazer Okuyucular, LED Okuyucular, Kamera tabanlı okuyucular, Çok yönlü barkod tarayıcılar, Akıllı Barkod okuyucular.

Deneyimimiz, hangi tür barkod okuyucunun ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşıladığını ve aynı zamanda barkod okuyucu fiyatları göz önündeyken paradan tasarruf etmenizi sağlamaya çalışırken En iyi Barkod sistemi kurmanıza yardımcı olabilir. Barkod Okuyucu Modelini doğru seçerken mevcut barkod sisteminizle veya kurmak istediğiniz barkod sistemi yapılandırmalarınız ve iş hedeflerinizle uyumlu olup olmayacağını bilmelisiniz

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp