loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Akıllı Telefon

Akıllı Telefon Fiyatları ve Modelleri

Akıllı Telefon Fiyatı ve Modelleri

Akıllı telefon, tümleşik bir bilgisayara ve işletim sistemi (OS), web'de gezinme ve yazılım uygulamalarını çalıştırma yeteneği gibi orijinal olarak telefonlarla ilişkili olmayan diğer özelliklere sahip bir cep telefonudur . Akıllı telefonlar tüketiciler tarafından ve bir kişinin işinin veya işinin bir parçası olarak kullanılır. Birçok mobil uygulamaya ve bilgi işlem işlevine erişim sağlarlar ve günlük modern yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelirler.

Akıllı telefonların popüler kullanımları
Akıllı telefonların kullanıldığı yaygın yöntemler şunlardır:

E-posta ve mesajlaşma. E-posta ve mesajlaşma uygulamaları bir akıllı telefona yüklenebilir ve kullanıcıların telefonlarından mesaj alıp göndermelerine olanak tanır.
Sosyal medya. Pek çok tüketici, sosyal medyada arkadaşları, ailesi ve markalarla etkileşim kurmak için akıllı telefonları kullanıyor . Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medya platformları, kullanıcıların bir telefonun uygulama mağazasından indirdiği mobil uygulamalara sahiptir. Akıllı telefon uygulamaları, kullanıcıların hareket halindeyken kişisel güncellemeler ve fotoğraflar göndermelerini mümkün kılar.
Sağlık ve sıhhat. Akıllı telefonların bir diğer yaygın kullanımı ise sağlık ve zindelik takibidir . Örneğin, Apple iOS için Sağlık uygulaması uyku davranışını, beslenmeyi, vücut ölçülerini, hayati belirtileri ve zihinsel sağlık egzersizlerini takip eder.
Diğer cihazlarla bağlantı. Akıllı saatler gibi üçüncü taraf giyilebilir cihazlar, bir kişinin kalp atış hızı ve yürüdüğü adım sayısı gibi sağlık istatistiklerini izlemek ve bu bilgileri toplanacak şekilde telefonda göndermek için bir akıllı telefona bağlanabilir.
Mobil ödeme. Dijital cüzdan özellikleri, kullanıcıların ürün satın alırken mobil ödeme yapmak için kredi kartı bilgilerini telefonlarına kaydetmelerine olanak tanır. Apple Pay gibi uygulamalar, kullanıcıların diğer iOS kullanıcılarına doğrudan telefonlarından ödeme yapmalarını da sağlar.

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp