loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Perde

Perde Fiyatları ve Modelleri

Perde Fiyatı ve Modelleri

Bir Projeksiyon, çalışmak bir perdeye sahip olduğunda en iyi şekilde görüntü verir. Düz beyaz bir duvarla karşılaştırıldığında perde her zaman daha iyi bir seçenektir, çünkü özellikle HD ve UltraHD'deyse, projeksiyonun her ayrıntısını düzgün bir şekilde gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Bunun nedeni projeksiyon perdelerinin, projeksiyonun duvara değil de HDTV'ye bakıyormuşsunuz gibi net çıkmasına yardımcı olan yansıtıcı özelliklere sahip özel bir kaplama içermesidir.

Projeksiyon perdesine ihtiyacım var mı diye soruyorsanız, sıradan duvar boyası, projeksiyon görüntülerini en iyi parlaklık ve kalitede düzgün bir şekilde sergilemek için yeterli değildir. Daha iyi bir görüntü kalitesi istiyor iseniz kesinlikle projeksiyon perdesine ihtiyacınız vardır.

Projeksiyon Perdesinin Amacı Nedir?
Bir projeksiyon perdesi, bir projektörden ışınladığınız görüntüleri işlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Yansıtıcı niteliklerini azaltan uyumsuz renklere veya yüzey dokularına sahip bir duvar veya levha, idealden daha düşük görüntü kalitesi yaşayacaksınız.
Bir projeksiyon perdesi düzdür ve yansıtıcı niteliklerini geliştirmek için tasarlanmış özel bir kaplamaya sahiptir. Bu, bir duvar veya çarşafla alacağınızdan daha parlak ve ayrıntılı bir görüntü sağlar. Projektör ekranlarının tanımlanmış bir sınırı olduğundan, bu, ev sinema sisteminizin veya oturma odanızın merkezinde bir TV şovunun veya filmin çerçevelenmesine yardımcı olabilir. Ayrıca, onları doğru konumda kurmayı kolaylaştıran bir stand veya rulo ile birlikte gelirler. Bir çarşafın asılması gerekir ve düz tutulması zordur.
Projeksiyon Perdesi olarak birkaç seçeneğiniz var. Bir duvarın veya levhanın olabildiğince beyaz olması gerekirken, projeksiyon perdeleri beyaz, gri veya siyah olabilir. İlki en yansıtıcı ve uygun maliyetli olanıdır, ancak daha yeni gri ve siyah ekranlar, daha koyu görüntü bölümlerinde daha keskin bir görüntü ve çok daha fazla ayrıntı sunabilir.

Projeksiyon Perdesi Kullanmalısınız?
Pahalı bir projektörünüz varsa veya bir ev sinema sistemi kuruyorsanız veya projektörünüzden mümkün olan en iyi görüntüyü elde etmek istiyorsanız, bir projeksiyon perdesi almaya değer.
Bir projeksiyon perdesi, tanımlanmış bir çerçeve ile daha parlak, daha net bir görüntü sunar. Bir levha veya beyaz bir duvar perdedeki görüntü kalitesiyle asla yarışamaz

DEVAMINI OKU