loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Güvenlik Yazılımlar

Güvenlik Yazılımlar Fiyatları ve Modelleri

Güvenlik Yazılımlar Fiyatı ve Modelleri

Güvenlik Yazılımları birer Antivirüs Yazılımıdır, virüslerden, casus yazılımlardan, kötü amaçlı yazılımlardan, rootkit'lerden, Truva atlarından, kimlik avı saldırılarından, spam saldırılarından ve diğer çevrimiçi siber tehditlerden korunmak amacıyla bir bilgisayar sistemine yüklenen bir veri güvenliği yardımcı programıdır.


Peki virüsler nedir? Virüs, kullanıcının bilgisi dışında sisteme giren herhangi bir istenmeyen programdır. Kendini çoğaltabilir ve yayılabilir. Sistemin performansını ve kullanıcının verilerini/dosyalarını etkileyen istenmeyen ve kötü amaçlı eylemler gerçekleştirir. Bir bilgisayar virüsü, tıpkı insanlarda hastalığa neden olan insan virüsleri gibi, bilgisayarın bir hastalığı olarak düşünülebilir.
Peki ya Antivirüs nedir? Adından da anlaşılacağı gibi bir virüsten koruma yazılımı, bir virüse karşı çalışan bir programdır. Virüsü algılar veya tanır ve ardından virüsün varlığını algıladıktan sonra onu bilgisayar sisteminden kaldırmak için çalışır. Antivirüs yazılımı bir profilaktik olarak çalışır, böylece yalnızca bir virüsü ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda olası bir virüsün gelecekte bilgisayarınıza bulaşmasını da önler.


Neden Güvenlik yazılımına ihtiyacınız var?
Antivirüssüz bir sistem, kapısı açık bir eve benzer. Açık ve korumasız bir kapı, tüm davetsiz misafirleri ve hırsızları evinize çekecektir. Benzer şekilde, korumasız bir bilgisayar tüm virüsleri sisteme davet edecektir. Bir antivirüs, bilgisayarınızın tüm kötü niyetli izinsiz giren virüsleri savuşturması için bir güvenlik görevlisi ile kapalı bir kapı görevi görür. Yani, davetsiz misafirler için kapınızı açık mı bırakacaksınız?


Bir virüs bilgisayarınıza ne zarar verebilir?
Bilgisayarınızın bir virüs tarafından saldırıya uğraması durumunda, bilgisayarınızı aşağıdaki şekillerde etkileyebilir:

  • Bilgisayarı yavaşlatma
  • Dosyalara zarar verme veya silme
  • Dosyalarınızı şifreler
  • Sabit diski biçimlendirme
  • Sık bilgisayar çökmeleri
  • Veri kaybı
  • Bilgisayarda veya internette herhangi bir görevi gerçekleştirememe
  • İstenmeyen sitelerin sürekli açılması

Antivirüs yazılımı, karanlık virüslerle dolu bir dünyada parlak bir ışık huzmesi gibidir. Sağladıkları avantajların sayısı saymakla bitmez. Güvenlik Yazılımlarının en belirgin avantajlardan bazıları şunlardır:
Virüslerden korunma: Bir virüsten koruma yazılımı, temel olarak bir profilaktik işlevi yerine getirir. Herhangi bir potansiyel virüsü algılar ve ardından onu kaldırmak için çalışır. Tüm bunların çoğunlukla virüs sisteme zarar vermeden önce yapıldığını unutmayın. Bu, virüslerin çoğuna sistemlerinize herhangi bir zarar vermeden çok önce karşı konulduğu anlamına gelir. Bir antivirüs, bilginiz olmadan tek bir gün içinde birçok virüsle savaşabilir. 
Sisteminize bir virüs saldırdıysa, bunu potansiyel olarak arkadaşlarınıza, ailenize ve ağlarınıza aktarabilirsiniz. Bu nedenle, bilgisayar sisteminizi ve tanıdıklarınızın bilgisayarlarını korumak istiyorsanız, bir antivirüs almayı düşünün.

Spam ve reklamları engeller: Virüslerin kurbanlarının bilgisayar sistemlerine nasıl girdiğine dair hızlı bir araştırma yaparsanız, bilgisayarlarınıza girmek için açılır reklamları ve web sitelerini kullanan virüslerin oranına şaşıracaksınız. Pop-up reklamlar ve spam web siteleri, virüslerin bilgisayarınıza bulaşmak ve ardından dosyalarınıza zarar vermek için en çok kullandığı ağ geçitlerinden biridir.

Veri hırsızlarına karşı savunma: Bilgisayar korsanları, kurbanlarının bilgisayarına erişmek için genellikle bir kötü amaçlı yazılım veya virüs programı kullanır. Kurbanın bilgisi olmadan bilgisayara kötü amaçlı yazılım yüklerler. Bilgisayar korsanları bunu kurbanlara kötü amaçlı e-postalar göndererek yapar. Daha sonra bilgisayar korsanı, istedikleri dosya ve programlara kolayca girebilir.
Bundan sonra, mağdurun verilerini istedikleri gibi kullanabilirler; silebilir veya zarar verebilir ve daha sonra fidye talep etmek için çalabilirler. Malwarebytes gibi kötü amaçlı yazılımdan koruma , bilgisayar ağındaki herhangi bir korsan veya bilgisayar korsanlığına dayalı programların varlığını tespit etmek için ya bir antihack kilidi koyar ya da düzenli taramalar gerçekleştirir. Bu nedenle, antivirüs yazılımı bilgisayar korsanlarına karşı tam koruma sağlar.
Çıkarılabilir cihazlardan koruma: USB'ler gibi çıkarılabilir aygıtları kullanarak bilgisayarınıza ve bilgisayarınızdan veri aktardığınız zamanları düşünün. Sayısız, değil mi?
Bir arkadaşınızın USB'sini bağladıktan sonra bilgisayarınızın yavaşlaması veya bilgisayar çökmesi yaşamış olabilirsiniz. Bunun neden olduğunu hiç merak ettiniz mi? Bunun nedeni, USB veya çıkarılabilir aygıtın bir virüs için iletim aygıtı olarak hizmet etmesidir. Öyleyse, hangi USB'nin virüs içerebileceğini asla bilemeyeceğiniz için çıkarılabilir aygıtları kullanmayı bırakmalı mısınız?
HAYIR! Hiçbir virüsün aktarılmadığından emin olmak için tüm çıkarılabilir aygıtları olası virüslere karşı tarayacak bir virüsten koruma yazılımı edinin.

Verilerinizi ve dosyalarınızı korur: Antivirüs yazılımı, sisteminize giren tüm dosyalara göz kulak olur. Tüm bu dosyalar, herhangi bir tuhaflık veya kötü amaçlılık olup olmadığını kontrol etmek için bir taramaya tabi tutulur. Virüsler, virüs bulaşmış dosyalar aracılığıyla ağınıza kolayca bulaşabilir ve bunlar da potansiyel olarak verilerinize ve dosyalarınıza zarar verebilir. Hatta bu tür virüsler yüzünden değerli verilerinizi tamamen kaybedebilirsiniz.

Bilgisayarınızı güçlendirir: Yan yana iki bilgisayar düşünün. Biri, yavaş işleme hızı ve sık sık çökmeler gibi bir virüs saldırısının sonuçlarından muzdarip. Diğeri antivirüs korumalıdır. İkisi arasında hangisi daha iyi bir hıza sahip olacak?
Antivirüsü olan kesin. Bunun nedeni, bilgisayarın herhangi bir sorunu olmamasıdır çünkü antivirüs, herhangi bir gerçek zarara yol açmadan önce virüsü durdurmuştur. Hatta bazı antivirüsler, disk alanını boşaltmak için bilinmeyen kaynaklardan gereksiz dosyaları silebilir ve kaldırabilir, bu da bilgisayarın hızını artırır.

Casus yazılım ve kimlik avı saldırılarına karşı güvenlik duvarı: Genel olarak bir güvenlik duvarı, bilgisayar ağınızdan gelen ve giden trafiği izler. Antivirüs ile birleştiğinde, güvenlik duvarı koruması, bilgisayarınızdan internet üzerinden başka bir ağa gönderdiğiniz veya aktardığınız her dosyayı veya veri parçasını iki kez kontrol eder.
Aynısı, harici bir ağdan aldığınız dosyalar ve veriler için de geçerlidir. İstemeden tamamen kötü amaçlı bir web sitesini veya e-postayı açabilir ve ardından bir kimlik avı saldırısının kurbanı olabilirsiniz. Kimlik avı saldırısı, saldırganlar özellikle oturum açma kimlik bilgilerinizi, kredi kartı bilgilerinizi veya diğer kişisel bilgilerinizi/verilerinizi hedef aldığında gerçekleşir. Böyle bir saldırı, önemli mali kayıplara veya kişisel sızıntılara neden olabilir. Güvenlik yazılımlarından iki Yönlü güvenlik duvarı koruması, size herhangi bir şekilde zarar verebilecek bu tür e-postaları veya dosyaları engeller ve kaldırır.

Web koruması: Yetkisiz web sitelerine erişim, bilgisayar sisteminizi casus yazılımlar, bilgisayar korsanları, fidye yazılımları vb. dahil olmak üzere birçok siber tehdide maruz bırakabilir. Bu tehditler potansiyel olarak verilerinizi ve dosyalarınızı riske atabilir. Bir virüsten koruma yazılımı, yetkisiz ağlardaki etkinliklerinizi kısıtlamak için web erişiminizi sınırlar. Bu, yalnızca bilgisayar sisteminiz için güvenli ve zararsız olan web sitelerine erişmenizi sağlamak için yapılır.

Çocuk - Ebeveyn Koruması: Bu ilerlemiş zamanlarda ebeveynlerin en büyük baş ağrısı, çocuklarının interneti kullanarak iyi ya da kötü her şeye açık bir şekilde erişebilmesidir.
Bir ebeveyn, çocuklarının bilgisayarda ne yaptığını her zaman izleyemez. Ve çocuklarına her zaman iyi ve kötü ağ hakkında eğitim veremezler çünkü çocuklar kolayca sinirlenir. Antivirüs yazılımı, bu tür endişeli ebeveynler için çözüm olabilir. Çocuklarınızın aktivitelerini güvenli ama verimli bir şekilde takip edebileceğiniz bir izleme aracı sağlayabilir. Antivirüs yazılımı, çocuğunuzun etkinliklerinin uygun günlüklerini sağlar.

Şifrenizi korur: Değerli verilerinizi ve hesaplarınızı bir şifre ile koruyorsunuz ve ardından verilerinizin ve hesaplarınızın korunduğunu düşünüyorsunuz.

Peki ya biri virüs kullanarak parolalarınızı çalarsa?
Parola hırsızı daha sonra size fidye için şantaj yapabilir veya hassas bilgilere erişmek için parolanızı kullanabilir. Antivirüs kullanmanın yanı sıra, daha iyi güvenlik için bir şifre yöneticisi kullanmayı da düşünebilirsiniz .


Bilgisayarınız virüsten koruma yazılımı olmadan daha mı iyi durumda?
Bir virüs saldırısı, eski bilgisayarınız tamir edilemeyecek şekilde hasar gördüğü için sizi yeni bir bilgisayar almaya zorlamak kadar zarar verebilir. Bilgisayar sisteminiz için koruyucu bir mekanizmaya sahip olmamak, virüslere açık ve erişilebilir bir giriş sağlayarak bilgisayarınıza davet etmeye benzer.
Hiç kendi iradenle bilgisayarına kendi ellerinle zarar vermek isteyecek misin? Hayırsa, mümkün olan en kısa sürede bir virüsten koruma yazılımı edinin, böylece bilgisayarınızı sürekli bir virüs saldırısına uğrama korkusu olmadan kullanabilirsiniz.


 

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp