loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Yazılım

Yazılım Fiyatları ve Modelleri

Yazılım Fiyatı ve Modelleri

Yazılım
Yazılımlar bütün bilgisayarların ihtiyaç duyduğu, donanımların mevcut görevlerini yapmasını sağlayan programların hepsi yazılımdır. Bilgisayarınızda kullandığınız Windows, Linux ve MacOS işletim sistemleri de birer yazılımdır, bilgisayar parçalarının (donanım) kaynaklarını yönetmek, çeşitli program, uygulama ve oyun gibi yazılımların ihtiyaç duyduğu servisleri sağlayan yazılımlar bir araya gelerek işletim sistemini oluşturur.
Günümüzde yazılımlara örnek verecek olursak virüs programları ve yaygın olarak kullanırlan ofis programları birer yazılımdır. Bu yazılımlar kullanıcıların işlerini kolaylaştırmakla beraber verdikleri hizmet karşılığında kar amacı gütmektedir ve bunun için çoğu program lisans ile kullanılmaktadır. 
Progamları Demo olarakta kullanabilirsiniz, demo programlar bazen özellik kısıtlamadan yazılımcı firmaların belirli sürelerde kullanılır, bazen ise özellikleri kısıtlı olarak süresiz kullanabilirsiniz. Hiçbir kısıtlama olmadan programları kullanmak istiyorsanız lisans satın almalısın.
Günümüzde en çok satın alanın lisans Windows İşletim sistemli lisansları, AntiVirüs Lisansı, Firewall (Güvenlik Duvarı) Lisansı olarak sıralayabiliriz. Eğer işletim sistemi Linux veya MacOS kullanmıyorsanız kesinlikle bir Windows Lisans Anahtarına ihtiyacınız olacaktır.

DEVAMINI OKU