loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Joystick ve Direksiyon

Joystick ve Direksiyon Fiyatları ve Modelleri

Joystick ve Direksiyon Fiyatı ve Modelleri

Joystick ve Direksiyonlar oyun severlerin vazgeçilmez kontrol cihazlarıdır. Bir ucak similasyonu oyunu oynuyorsanız klavyenizi bir kenara bırakarak kesinlikle bir Joystick kullanmalısır, bir araba oyunları hastasıysanız direksiyonun keyfini kesinlikle almalısınız.

Joystick

Bu günlerde, masanızın rahatlığında uçak, uzay gemisi veya helikopter uçurmak o kadar da sıra dışı değil. Microsoft Flight Simulator 2020'nin devam eden başarısı ve yaklaşan bilimkurgu çok oyunculu Starfield festivali ile insanlar sanal uzaya ve gökyüzüne her zamankinden daha fazla giriyor. Çoğu oyun, standart bir denetleyici veya fare ve klavye kurulumuyla uyumlu olsa da , uçuş oyunlarında daha fazla hassasiyet ve gerçekçilik için, hiçbir oyun çubuğu veya boyunduruğun yerini tutamaz.

Bu temel çevre birimi joystick, oyuncuların oyun içi kısma, yunuslama, yalpalama ve yuvarlanma üzerinde dokunsal kontrol elde etmelerini sağlar ve joystick'inizi kullanabileceğiniz oyun sıkıntısı yoktur. Elite Dangerous , Ace Combat 7 ve Star Wars: Squadrons gibi oyunlar , gelişmekte olan pilotların uzay korsanları, tüccarlar veya asi savaşçılar olarak uçabileceği anlamına gelir.

Joystickler hem bilimkurgu hem de simülatör oyunları için doğru, duyarlı ve gerçekçi kontroller sunar

Direksiyon

Yarış video oyunları konusunda tutkulu olanlar için bir direksiyon satın almak, oyun kitaplıklarını daha gerçekçi, daha yoğun ve daha sürükleyici hale getirmek için harika bir adımdır. Standart bir gamepad birçok oyuncu için mükemmel bir şekilde yeterli olsa da, gerçek bir direksiyonu kavrama, pedallara basma ve mekanik vites değiştirme sırasında kürek çekme gibi tam vücut deneyimini asla tam olarak kopyalayamaz.

Güç titreşim özellikleri ile gerçek dünya sürüşünde hissedilen yol hislerini çoğaltmak ve oyuncu ile dijital alan arasındaki çizgileri bulanıklaştırmak için bir oyunun fizik hesaplamalarını gelişmiş bir motorlu sisteme besleyebilir. Kuvvet geri bildirimi ile aracın direksiyonundaki direnci, yoldaki tümsekleri, yağmurda patinaj yapan lastikleri ve daha fazlasını hissedebileceksiniz.

Yarış direksiyonlarına bakarken dokunacağınız, döndüreceğiniz ve iteceğiniz malzemenin kalitesini düşünmelisiniz. İyi bir oyun direksiyonu uzun yıllar düzenli kullanıma dayanabilmelidir. Kaliteli oyun direksiyonları kilitten kilide 900 ila 1.080 derece arasında dönme özelliğine sahipken, en ucuz olanlar genellikle 180 ila 270 derece arasında bir esneklik sağlar.

Yeni nesil direksiyonlar USB üzerinden bağlanır, genellikle hem gaz hem de fren pedalı içerir; hatta bazıları vites değiştirmek için bir mekanizma bile içerir.

DEVAMINI OKU