loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Kablo ve Dönüştürücüler

Kablo ve Dönüştürücüler Fiyatları ve Modelleri

Kablo ve Dönüştürücüler Fiyatı ve Modelleri

Kablo ve Döüştürücüler
Tekneoloji cağında yaşadığımızı düşünürsek artık kablolar ve dönüştürüceler gerek bilgisayar kullanırken gerekse tablet pc kullanırken veya işyerinizde bulunan yazıcılardan çıktı almak için artık hayati öneme sahipler, hiç olmadık yerde hiç olmadık bir zamanda bir uzatma kablosuna veya bir dönüştürüye ihtiyacınız olabilir. Bu kullanım amaçlarının yanında kullandıgınız dönüştürücü veya kablo cihazlarınızından en yüksek permansı almanızıda sağlaması gerekmektedir. USB uzatma kabloları veya CAT 5 - CAT 6 kablolar daha ileri gidersek görüntü aktarımı için kullanılan HDMI veya VGA kabloları bunlar doğru marka ve kalitede seçilmediği zaman düşük performanslı data geçisi sağlar kimi zaman mesafeden kaynaklı çalışmama gibi sorunlar dahi olabilir.
Dönüştücü ve kablo seçerken kullandıgınız cihazlar arasında senktronizsyonu sorunsuz şekilde yapmasınızı sağlar, imal edildikleri alışımlar göz önünde bulundururak satıcıdan tavsiyeler alabilir veya bildiğiniz kablo ve dönüştücü markalarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kablolar Nedir Ne İş Yaparlar?
Kablolar, kabloları düşününce hemen hemen herkesin aklına devasa örümcek ağları benzer görüntüler gelir. Hayatımız her alanında kablolar vardır, kablolar kimi zaman elektrik akımı için kimi zaman ise veri alışverişi için kullanır. Günümüzde tabiki en çok kullanılan kablolar elektrik kablolarıdır sonrasında veri akımı için data kabloları kullanır.
Elektrik kabloları adından da anlaşıldığı gibi elektrik iletiminde kullanır. Data kabloları ise veri akışı sağlamasında kullanılır. CAT 5 – CAT 6 gibi kablolar Ethernet aracılığı ile bilgisayarlar arasında veri iletişi ve internete bağlanmak için jaklar aracılığı ile bilgisayara ve çeşitli cihazlara bağlanarak kullanılır. USB Kabloları da kısmen benzer şekilde veri akımı için kullanılır, HDMI ve VGA kabloları ise monitörlere televizyonlara görüntü aktarımı işini yaparlar. Ses kabloları en çok kullanılan kablolar arasındadır.
 

Dönüştürücü Malzemeler Nedir Ne İş Yaparlar?
Günümüzde bir çok dönüştürücü çeşidi vardır, bu çeşitler kullanım alanına göre değişmektedir, dönüştürücüler gereksiz gibi görünse de her zaman elinizin altına bulunması gerekli olan parçalardır. Teknoloji hayatımızın bir parçası olmasıyla beraber en çok kullanılan  dönüştürücüler Type c dönüştürücüler dir, hemen arkasında USB çeviriciler gelir, sonrasında pek kullanılmasa bile bazen hayat kurtaran LPT ve COM Port dönüştürücüler vardır. Bilgisayarlardan tabletlere, telefonlardan televizyonlara bir çok alanda da dönüştürücüler kullanır.
Dönüşücülerin yaptığı iş ise farklı cihazlar ve farklı girişleri kullanan girişleri dönüştürücü sayesinde iletişim haline girerek data paylaşımını veya ekran paylaşımı gibi vb bir çok veri işlemini yapmayı sağlayan parçalardır. Örnek olarak telefonlar için kullanılan Type a veya b yi bir Type C dönüştürücü ile kullanabilirsiniz veya LPT bağlantısı destekleyen bir yazıcıyı bilgisayarınıza USB çevirici kullanarak bağlayıp kullanabilirsiniz. Dönüştürücüler aynı zamanda VGA-HDMI çevirici kullanarak televizyonlarınızda veya Monitörünüzde de kullanabilirsiniz dahası Kvm Switch / Extender de kullabilirsiniz. 

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp