loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Taşınabilir Bilgisayar

Taşınabilir Bilgisayar Fiyatları ve Modelleri

Taşınabilir Bilgisayar Fiyatı ve Modelleri

Taşınabilir Bilgisayarlar
Boyutları ve güçlü donanımları ile gündelik ve iş hayatımızda önemli yer kaplayan Taşınabilir Bilgisayarlar ihtiyaç duyulan özelliklere göre farklı performanslar göstermektedir. 1979 yılında William Moggridge liderliğinde  Grid Systems Corporation adlı teknoloji firması tarafından geliştirilmiştir, üretilen bu laptoplar boyutları ve performansı sayesinde NASA’nın uzay çalışmalarında önemli bir yer edinmiştir.

Laptoplar boyutları, işlemci, disk, ekran kartı ve ram gibi özellikleri ön plana çıkarak taşınabilir bilgisayar adı altına aslında 3 ana kullanıcıya hitap etmektedir. Kullanıcılardan ilki günlük kullanımlar amaçlayanlardır, bu kullanıcılar e-posta kontrolü, ofis programları, internette sörf yapan laptoplar da yüksek performansa ihtiyaç duymayan kullanıcılardır. İkinci kategoride ise bilgisayarı oyun amaçlı kullananlardır, gamerlerin seçtiği bilgisayar işlemci ve ramlerin yüksek donanımlara sahip olmasının aynında ekran kartı FPS değerlerinden tam performans almasını talep eder ve bunun için güçlü ekran kartı olan bilgisayarları tercih ederler. Üçüncü kullanıcı tipi ise profesyonel kullanıcılardır, bu kullanıcılar yazılımcılar, grafikerler, mimarlar, mühendisler olarak adlandırabiliriz laptop tercihlerinde bilgisayarın işlemcisi, özellikle RAM ve Ekran Kartı gibi donanımlarım güçlüğü olduğu bilgisayarları tercih ederler.

Taşınabilir Bilgisayarlar satın aldığınızda çeşitli aksesuar ve yedek parçalara ihtiyaç duyarsınız, tabii ki bunların en başında dizüstü bilgisayar çantaları gelir farklı boyutlar ve desenlerde bilgisayarlar için yapılmış birçok çanta alternatiflerine bulunmaktadır. Ekstra soğutucular ve bozulmasına karşın şarj kabloları da satın almanız gereken ürünler arasındadır.

DEVAMINI OKU