loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Şerit

Şerit Fiyatları ve Modelleri

Şerit Fiyatı ve Modelleri

Mürekkep şeritleri çoğunlukla nokta vuruşlu baskılarda ve yazarkasalarda kullanılır. Bu nedenle sıvı mürekkeple gelen diğer yazıcı türlerinden farklı olarak, nokta vuruşlu ve yazarkasa yazıcıları için bu tür mürekkep çözümleri, bir şerit çemberi içinde yuvarlak bir şekilde eşit şekilde kaplanmış mürekkebe sahiptir. Girişler her yapıldığında şeritlerin üzerine basınç uygulanır. kağıt ve metin kağıda yazdırılır. Kurdelelerin ilk kullanımları, daktiloların kullanıldığı zamanlara kadar uzanmaktadır. Daktilolar yaygın olarak kullanılıyordu ve tuşlara basıldığında mürekkep parçacıkları kağıtla kaynaşıyordu.

Şerit kartuşlar, mum boya veya mum kıvamına benzeyen mürekkep içerir. Yazdırma işlemi sırasında, ısıya duyarlı kağıt makineye yerleştirilir ve ardından yazıcının termal kafası ile merdane silindiri arasında sıkıştırılır. Kağıt, yazıcı kafasındaki bir yay kullanılarak şerit kartuştaki mürekkeple temas eder.

Isı, termal transfer baskı işlemi için gereklidir ve bu nedenle, kağıt ve mürekkebe ısı uygulandığında, şerit kartuştaki mürekkep erir ve kağıda yapışır. Termal transfer baskı böyle çalışır.

DEVAMINI OKU