loading
0212 495 25 26 İletişim Sepetim Hesabım
almaluk

Tüketim Malzemeleri Fiyatı ve Modelleri

Tüketim Malzemeleri

Ev ve Ofislerde kullanılan yazıcılar ve fotokopi makineleri kullanmaya başladığınıza sarf tüketim malzemelerinde akla gelen ilk ürünler yazıcı tonerleri, kartuşlar hatta nokta vuruşlu yazıcılar için şerit kartuşlar akla gelir bu sarf malzemelerde A4 kullanım alanına göre de diğer kağıt boyutları akla gelir.Tüketim malzemelerinde kartuşlar ilk sırayı alır, kapasitelerinden dolayı fazla çıktı alamazsın son yıllardan bitmeyen kartuşlu yazılarda piyasaya sürülmüştür. Sık çıktı alan kullanıcılar için toner kullanan yazıcılar tavsiye edilmektedir.

Renkli Yazıcı Kartuşları ortalama 150-200 çıktı alınırken ortalama dolum ömrü 3-5 arasıdır, Bunun yanı sıra bitmeyen yazıcı kartuşları depolu olup çok kolay bir şekilde doldurulabilir ve fiyat olarak çok ekonomiktir, sadece siyah bastırıldığında 15000 civarı çıktı alınabilir.

Tonerlerin kullanım alanı lazer yazıcılar ve fotokopi makinelerini kartuşların tersine içinde mürekkep yerine toner tozu kullanılır, tonerler modellerine göre 2500 ila 20000 arası çıktı alabilirler. Tonerler dolumdan sonra en çok arıza veren kısmı ise dramlarıdır.

Şerit Kartuşlar ise tüketim malzemeleri arasında en eski malzemelerden biridir, nokta vuruşlu yazıcılarda kullanılır ve çok verimlilerdir. Şerit kartuşlar marka ve modeline göre 1000 ila 8000 arası çıktı alınabilir.

DEVAMINI OKU
WhatsApp WhatsApp